Запорізька поліція повідомляє, що інформація про  охорону громадського порядку членами козацького формування не відповідає дійсності

Офіційно

Кількома Інтернет виданням було розміщено інформацію про захід громадського формування Мелітопольський курень Запорізького війська низового, на якому були озвучені плани діяльності  його членів щодо здійснення охорони громадського порядку.

Днями у мас-медіа висвітлена інформація щодо  відкриття «Мелітопольського куреня Запорізького війська низового. У новині йдеться про те, що представники козацької організації планують у якості «народної поліції» охороняти громадський порядок.

Повідомляємо, що відповідно до положень ст.6 Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону набуває статусу юридичної особи з дати його державної реєстрації в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Для реєстрації громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону подаються рішення про його створення, підтримане відповідним органом Національної поліції чи підрозділом Державної прикордонної служби України, узгоджене з цими органами положення (статут), інформація про склад керівного органу, а також список членів формування.

Наразі жодних статутних матеріалів від  Мелітопольського куреня Козацького Війська Запорізького Низового для узгодження до керівництва ГУНП в Запорізькі області не надходило.

Також варто зауважити, що згідно чинного законодавства свою діяльність громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону проводять виключно під контролем органів Національної поліції.

 

Відділ комунікації поліції Запорізької області

поліція
новини