За фактом захворювання двох мешканців Запоріжжя ботулізмом поліція розслідує два кримінальні провадження

Новини

Проведені обшуки складського приміщення та за місцем мешкання фігуранта кримінального провадження. Досудові розслідування тривають.

15 червня чоловік і жінка, мешканці Шевченківського району Запоріжжя, звернулись до медичного закладу через різке погіршення стану здоров’я. Захворювання постраждалі пов’язують із вживанням в їжу в’яленого ляща, якого вони  придбали 14 червня в одному з закладів продовольчої торгівлі по вулиці Чарівній.  

22 липня 58-річна жінка померла  лікарні.  На теперішній час стан її 59-річного чоловіка характеризується як стабільно важкий, він перебуває  на апараті швидкої вентиляції легенів.

До Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області надійшла заява від Головного управління Держпродспоживслужби, про те, що окремі імпортери продукції "Лящ в'ялений чищений", що постачають свою продукцію до закладів роздрібної торгівлі, підробили документи щодо реєстрації потужностей підприємства, декларації виробників, а також документи, що підтверджують якість товару з метою виконання постановок неякісної продукції.

За даними фактами слідчим Запорізького районного управління ГУНП в Запорізькій області були відкриті кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та ч. 2 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України. 

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що за документами, фізична особа-підприємець здійснює постачання рибної продукції в місті Запоріжжі, яку замовляє у компанії-виробника, яка знаходиться в місті Оріхові.

Але на момент постачання компанія виробник, згідно наданої документації, вже зупинила виробництво рибної продукції.

Слідчими Запорізького районного управління, за погодженням з Дніпровською окружною прокуратурою, на підставі ухвали Ленінського районного суду Запоріжжя  були проведені обшуки за місцем мешкання підприємця-постачальника та складського приміщення (холодильника для зберігання риби),  на території одного з місцевих ринків, який останній винаймав згідно договору-субаренди. Однак, на момент обшуку, будь-якої  рибної продукції, а також інших предметів, що можуть мати значення для розслідування вказаного кримінального провадження, виявлено не було.

На теперішній час слідчі направили запит до державних установ, в тому числі  до Головного Управління  Держпродспоживслужби в Запорізькій області, з метою отримання відомостей щодо осіб-підриємців, які здійснюються постачання рибної продукції до закладів роздрібної торгівлі на території міста Запоріжжя та області з метою перевірки їх діяльності та недопущення подібних порушень.

Досудові розслідування тривають.

Працівники Держпродспоживслужби рекомендують утримуватись влітку від вживання в їжу в'яленої риби, якщо продавці не можуть надати відповідні документи; не купувати виготовлені в домашніх умовах копчену, солону, в'ялену рибу, консерви та інші продукти харчування в місцях стихійної торгівлі і без супровідних документів. Завжди потрібно звертати увагу на термін придатності продуктів і зберігати чеки!

Нагадаємо: Поліція Запоріжжя продовжує боротьбу зі стихійною торгівлею.

Відділ комунікації поліції Запорізької області

поліція
новини