Олег Григоров: Поліція прозора, відкрита для громадян і готова  інформувати про свої дії

Новини

Під час спільного брифінгу заступник начальника ГУНП в Запорізькій області Олег Григоров закликав громадян бути свідомими і дотримуватися виборчого законодавства. 

Сьогодні, 9 жовтня, в ГУНП в Запорізькій області відбувся брифінг щодо порушень, пов’язаних з виборчим процесом. В заході взяли участь заступник начальника ГУНП в Запорізькій області – начальник слідчого управління Олег Григоров, начальник відділу Управління превентивної діяльності Олександр Кривенко, обласна координатора громадянської мережі «Опора» Таїсія Мельниченко, омбудсмен з виборчого права Денис Прядко.

Під час виступу Олег Григоров зазначив, що основна функція поліції під час виборчого процесу - це охорона публічної безпеки і порядку та оперативне реагування на  заяви  чи повідомлення громадян.  

Він повідомив присутнім: «Ми налагодили координацію з усіма керівниками правоохоронних органів в регіоні, щоб забезпечити безпеку під час виборчої кампанії  і в день самих виборів. З 12 жовтня до 1 листопада 2020 весь особовий склад поліції працюватиме в посиленому режимі несення служби».  Також заступник начальника обласного главку розповів, що  наразі слідчими підрозділами розслідуються 19 проваджень: 8 з яких були відкриті до початку виборчої компанії і ще 12 розпочаті з 5 вересня. 

За ст. 157 Кримінального кодексу України (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) відкрито п’ять кримінальних проваджень. Три провадження розпочато  за ст. 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) КК України. Така ж кількість - за ст. 158 (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців). Продовжується розслідування єдиного поки що провадження, відкритого за вказаний період за ст. 382  (Невиконання судового рішення) КК України.  

Досудове розслідування перелічених справ перебуває на контролі начальника ГУНП області та начальника слідчого управління. 

На думку обласної координаторки громадянської мережі «Опора» Таісії Мельниченко вибори до місцевих органів влади дуже складні і через кількість кандидатів, і через кількість зафіксованих порушень. «Але хочу відмітити, що поліція реагує миттєво і на наші повідомлення і на повідомлення громадян, які надаються для перевірки», - зазначила координаторка. 

Олександр Кривенко розповів, що станом на сьогоднішній день до територіальних підрозділів ГУНП в Запорізькій області надійшло 139 повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом. Всі вони ретельно перевірені, за їх інформацією складено 46 протоколів про адміністративні правопорушення.  З них найбільша кількість протоколів – 37 складена за ст. 212-13 «Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск» Кодексу України про адміністративні правопорушення, 4 протоколи за ст. 212-14 КУпАП «Порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом», 1 протокол за ч. 1 ст. 219-9 КУпАП (Порушення порядку ведення передвиборної агітації під час підготовки і проведення референдуму з використанням ЗМІ та порядку участі в інформаційному забезпечені виборів). 

Крім того, Олександр Кривенко зазначив, що запорізька поліція готується до так званої активної фази проведення виборів: до дня голосування і охорони виборчої документації. За попередніми підрахунками, на охорону виборчих дільниць і виборчої документації буде залучено більше 2300 поліцейських. Також в цей день до охорони громадського порядку задіяні всі відомства, підпорядковані МВС. Крім того, прийнято рішення про залучення більше 100 курсантів вищих навчальних закладів системи МВС України до спільного несення служби на дільницях. Ці цифри ще корегуються, з урахуванням оперативної обстановки. Але особовий склад запорізької поліції стовідсотково  готовий забезпечити охорону виборчих дільниць!  

Наприкінці зустрічі Олег Григоров через засоби масової інформації закликав  громадян проявити максимальну свідомість, не вчиняти умисний саботаж виборчого законодавства та інформувати поліцію про виявлені порушення. 

Заступник начальника ГУНП наголосив, що поліція прозора, відкрита для громадян і готова  інформувати про свої дії.

Відділ комунікації поліції Запорізької області 

поліція
новини
вибори 2020