Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

«Хата за хатою горять - бʼють…»: поліцейські евакуювали з Гуляйпільщини пораненого чоловіка і шістьох його земляків

Опубліковано 06 грудня 2025 року о 11:01

Двоє чоловіків і пʼятеро жінок врятувалися, бо нарешті виїхали. Деякі з них самотужки дісталися до крайнього блокпоста. Йшли десятки кілометрів пішки, ховалися від дронів, пересиджувати авіаобстріли  у випадкових схованках, що трапилися на шляху. Кожен має власну історію, сповнену жаху й болю. Зрештою усі вони отримали прихисток, допомогу й безпеку.

Евакуація з Гуляйполя і довколишніх громад триває. Однак ускладнена обстановка в самому місті унеможливлює вивіз людей, що залишилися, безпосередньо з їхніх домівок. Ворог прицільно бʼє по будь-яких автомобілях дронами, тому поліцейські забирають громадян поза межами Гуляйполя.

З ким саме воюють росіяни? Чимало постраждалих цивільних скажуть: напевно з нами… Вони стали жертвами або очевидцями ударів ворожих дронів по автівках, будинках або по мирному населенню. Втрата майна, зруйноване житло, каліцтва або навіть загибель - ось наслідки російських обстрілів цивільного сектору прифронтових територій.

Для 45-річного Максима піший шлях із Гуляйполя став пекельним (але чи було його життя під постійними обстрілами інакшим?). Чоловік пішки здолав майже 10 кілометрів, отримав поранення від російського дрона, поки знесиленого його підібрали поліцейські.

Про свій шлях розповів: «Там нічого живого нема. На дорозі лежать дрони - через кожні 100 метрів, де надо йти людині. І на машині тоже нереально проїхати. Ми пішки йшли понад дворами…»

Жителька Гуляйполя Ірина втратила будинок і квартиру - росіяни їх розбили КАБами. Сама ж жінка отримала травми, коли на неї завалилася стеля. Разом із подругою вони здолали 18 кілометрів пішки, поки вийшли з міста. Жінки розповідають, що вулицями бігають залишені свійські тварини - корови, свині, - люди їх залишили, коли тікали, рятуючись від обстрілів.

У запорізькому шелтері, куди поліцейські привезли евакуйованих громадян,  одразу ж надають усю можливу допомогу - від тимчасового поселення до правових, гуманітарних, медичних послуг. Пропонують і безкоштовне подальше розселення як в західних регіонах  країни, так і за кордоном. Про це дбають різні волонтерські організації на чолі з благодійним фондом «Артак: разом до мрії» (детальніше про це від співзасновника БФ Данііла Пічікина - у відео).

Поліцейські Запоріжжя укотре закликають жителів населених пунктів, наближених до лінії бойового зіткнення, евакуюватися без зволікань. Евакуація рятує життя.

Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux