Спільно з інспекторами Запорізького рибоохоронного патруля правоохоронці виявили у водоймах заборонені знаряддя лову, з яких випустили до природнього середовища 25 кілограм молодняка риб. Також задокументовано п’ять грубих порушень Правил рибальства, винних притягнуто до адміністративної відповідальності.
Співробітники сектору поліції на воді регулярно здійснюють патрулювання водних об’єктів області з метою недопущення виходу маломірних суден та попередження грубих порушень правил рибальства.
Наразі через низький рівень води в акваторії Каховського водосховища велика кількість риби скупчується на локальних ділянках. Цим користуються браконьєри. Поліцейські майже щодня фіксують такі факти.
Так, 1 січня поблизу села Біленьке Запорізького району правоохоронці спільно з головним державним інспектором рибоохоронного патруля виявили у водоймі браконьєрські знаряддя лову – три раколовки. З них у живому вигляді вилучено та повернуто у водойму 25 кілограм молодняка риб різного виду - карася, плітки, ляща та сазана.
Там же спільна рейдова група виявила та задокументувала п’ять фактів браконьєрства. Місцеві мешканці здійснювали вилов риби методом багріння за допомогою заборонених знарядь лову. У такий спосіб двоє рибалок, 1977 та 1964 років народження, встигли добути 15 карасів цінних видів, чим заподіяли матеріальну шкоду на суму майже 24 тисячі гривень.
Відносно усіх правопорушників складені адміністративні матеріали за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Знаряддя правопорушення та незаконно добуті водні біоресурси вилучені.
Наступного дня під час патрулювання Каховського водосховища та річки Дніпро поблизу пам'ятника "Переправа" водні поліцейські спільно з інспектором рибоохоронного патруля виявили у водойми 200 метрів сітки ліскової. Із заборонених знарядь лову в живому вигляді випущено до природнього середовища 27 пліток, 6 судаків, щуку та товстолоба. У такий спосіб вдалось попередити збитки рибному господарству України майже на 71 тисячу гривень.
Спеціалісти рибоохоронного патруля зазначають, що на сьогодні фіксують масову загибель риби в заплавневій частині Каховського водосховища. Ймовірні причини - зниження рівня води у водосховищі та ізоляція заплавних проток, які ще й промерзли. За попередніми підсумками, можна казати про мільярдні збитки рибному господарству, які надалі будуть пред’явлені країні-агресору.
Значну шкоду екосистемі регіону завдають і браконьєрські дії громадян, які не зважаючи на складні умови для виживання риби, продовжують рибалити у заборонених місцях із застосуванням незаконних знарядь лову.
Працівники поліції закликають жителів Запоріжжя та області дотримуватись природоохоронного законодавства, не бути байдужими та повідомляти про відомі факти незаконного рибного промислу на водоймах до територіальних підрозділів поліції або за телефоном 102. Збережемо водні біоресурси нашого краю разом!
Нагадаємо: Минулого тижня поліцейські на воді задокументували понад 20 порушень у сфері рибальства.
Відділ комунікації поліції Запорізької області