Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
З початку року в Запоріжжі мобільні групи поліції притягнули до адміністративної відповідальності майже 150 аб’юзерів
Опубліковано 04 лютого 2023 року о 10:54

Як у мирний час, так і в період війни поліцейські реагують на кожне звернення, документують правопорушення, проводять превентивну роботу та надають комплексну допомогу постраждалим. Лише за місяць нового року на лінію 102 надійшло понад 360 повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством.

Із загальної кількості звернень майже половина знайшла підтвердження (178). Зафіксовані й факти завідомо неправдивих викликів спеціальних служб. Відносно таких заявників складено 36 адміністративних матеріалів за ст. 183 КУпАП та накладено штрафів на загальну суму 30600 гривень.

За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП притягнуто 146 правопорушників. Слідчими розпочато 2 кримінальних провадження за ст. 126-1 Кримінального кодексу.

У цьому році від дій сімейних кривдників постраждали 129 жінок, 49 дітей та 24 чоловіки, шести з них працівниками поліції організовано надання домедичної допомоги.

З метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його в майбутньому, працівниками поліції винесено 187 термінових заборонних приписів.

Так, 5 січня близько 21 години на спецлінію 102 надійшов дзвінок від мешканки Вознесенівського району. Жінка повідомила, що її б’є чоловік та їй терміново потрібна допомога.

На місце події співробітники мобільної групи поліції встановили, що 42-річний дебошир в стані алкогольного сп’яніння вчинив конфлікт із дружиною. У присутності малолітньої дитини кричав, погрожував та бив свою жертву.


Правоохоронці припинили протиправні дії домашнього тирана та склали відносно нього адміністративний матеріал за ст. 173-2 КУпАП. Також на підставі проведеної оцінки ризиків правопорушнику винесено терміновий заборонний припис строком на 10 діб.

Аналогічний факт домашнього насильства зафіксовано та припинено 15 січня. Мешканець Хортицького району, 1974 року народження, під дією алкоголю залякував і бив свою дружину. 10-річний син постраждалої, який бачив бійку на власні очі, злякався та побіг по допомогу до сусідки. Вона і викликала поліцію.

Працівники поліції рекомендують мати такий план у разі домашнього насильства чи його загрози:

  • - зробіть копії документів та ключів від квартири (машини), заховайте їх у надійному місці, щоб скористатись ними у разі небезпеки;
  • - у надійному та доступному місці заховайте певну суму грошей, важливі папери та номери телефонів, необхідний одяг та ліки, аналогічні речі залиште у знайомих;
  • - домовтесь із сусідами, щоб вони викликали поліції, якщо почують шум і крики з вашого дому;
  • - визначте з рідними кодове слово, яке при розмові з ними буде свідчити про небезпеку для вас та після якого вони мають викликати поліцію;

- заздалегідь домовтесь з друзями, родичами про можливість надання вам тимчасового притулку у разі небезпеки;

- у разі виникнення конфліктної ситуації, яка може перерости у фізичне насильство, перейдіть у приміщення, яке можна легко покинути, тримайтесь ближче до виходу.

Правоохоронці закликають громадян не замовчувати проблему домашнього насильства в сім’ї, а телефонувати на спецлінію 102 або на безкоштовну Національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335, короткий номер 116-123. Пам’ятайте, що ваш виклик може врятувати життя вам або вашим близьким!

Нагадаємо: За минулий рік у Запоріжжі мобільні групи з протидії домашньому насильству відреагували на понад 2500 викликів

Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux