До заходу, який організувала громадська організація «Сяйво надії», долучилися правоохоронці, психологи та юристи - усього близько 100 учасників. Разом вони обговорили проблему подолання насильства в сім’ях і напрацьовували спільний алгоритм дій, щоб запобігти толерантному ставленню до насильства.
В умовах повномасштабної війни в Україні домашнє насильство в усіх його проявах залишається однією з найбільш гострих проблем. Адже досить часто постраждалі замовчують свою біду та не звертаються за допомогою - мовляв, зараз не на часі. Тому учасники дискусії наголосили, що це явище потребує своєчасного реагування та підтримки від кваліфікованих фахівців.
На декількох тематичних локаціях спікери роз’яснили гостям заходу, які існують види сімейного насильства, як їх розрізнити та як необхідно діяти при прояві будь-якого з них.
Інспектори сектору протидії домашньому насильству Бердянського райвідділу поліції наголосили, що важливим кроком у випадку домашнього насилля є звернення до правоохоронців.
Поліцейські розповіли про кримінальну відповідальність за порушення законодавства у цій сфері, а також про спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству - терміновий заборонний припис і обмежувальний припис стосовно кривдника. Присутнім зазначили, що новою сходинкою у боротьбі з насильством в нашій державі, стала ратифікація Стамбульської конвенції, яка набрала чинності 1 листопада.
До відома учасників конференції донесли інформацію про те, що варто робити та куди звертатись за допомогою жертві або свідку насильства.
Наприкінці зустрічі, окрім чудового настрою, спікери та слухачі отримали на згадку ще й інформаційні брошури та сертифікати. Заходи в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» триватимуть і надалі.
Нагадаємо: В обласному главку поліції Запоріжжя відбулась координаційна нарада з протидії та запобіганню домашньому насильству
Відділ комунікації поліції Запорізької області