Своєчасно розпочаті пошукові заходи - запорука успішного результату. Ювенальні поліцейські нагадують порядок дій у випадках зникнення дітей.
З початку року до поліції надійшло понад 1500 повідомлень про зникнення громадян, з них - щодо 341 неповнолітнього. Впродовж доби було розшукано 390 дорослих та 302 дитини. Правоохоронці докладають максимум зусиль, аби вберегти людей від можливої біди та якомога швидше повернути їх додому.
«Допоможіть, моя донька після школи не повернулася додому!», «Пішов вранці на прогулянку та досі нема», «Декілька годин не виходить на зв’язок» - ось такі тривожні повідомлення щодня надходять на 102 від схвильованих дорослих. Зважаючи на умови воєнного стану порядок дій підрозділів Національної поліції не змінився та пошуки безвісти зниклих дітей завжди в пріоритеті.
Варто нагадати, що ефективність пошукових заходів залежить не тільки від професіоналізму та компетентності поліцейських, а й від своєчасного повідомлення про зникнення.
У 90% випадків зниклих дітей знаходять упродовж перших кількох годин після реєстрації зникнення.
Правоохоронці радять діяти якомога швидше та дотримуючись певних правил:
- Заспокойтеся, лише в спокої ви зможете пригадати всі необхідні деталі, які допоможуть у розшуку.
- Зателефонуйте найближчому колу спілкування вашої дитини. Можливо, вона затрималась на прогулянці, в школі чи на гуртку. Це можуть бути друзі, викладачі, репетитори, родичі, сусіди.
- Проаналізуйте, що могло статися. Чи сварилися ви до цього випадку? Чи була поведінка вашої дитини підозрілою? Згадайте, в якому одязі була вдягнена, що з речей мала з собою. Перевірте, чи на місці документи, телефон та гроші. Спитайте в сусідів, чи чули якісь звуки із вашої квартири та коли вони востаннє бачили дитину, з ким та в якому стані.
- Повідомте в поліцію за номером «102» всі деталі. Надайте свіже фото та особливі прикмети. Розкажіть все в подробицях, навіть якщо вони неприємні, чи між вами була сварка, поліція має це знати.
Ювенальні поліцейські звертаються до усіх батьків та осіб, що їх замінюють, з проханням відповідально ставитися до виховання дітей, цікавитись їх життям, контролювати місцезнаходження та бути обізнаними щодо кола спілкування підлітків та місць, де вони проводять вільний час. Намагайтеся організувати дозвілля дітей таким чином, аби вони могли добре відпочити та перебували у безпеці під наглядом дорослих.
Майбутнє дітей та їх щасливе сьогодення - це, насамперед, відповідальність дорослих. Тож давайте разом докладемо зусиль, аби наші діти почувалися захищеними та в безпеці.
Нагадаємо: У Запоріжжі поліцейські задокументували факт збуту алкогольних напоїв неповнолітнім
Відділ комунікації поліції Запорізької області