Наслідок відкритого вікна у кімнаті з дитиною – важкі травми, які призводять до інвалідності та загибелі. Щоб привернути увагу дорослих до проблеми та вберегти життя дітей, працівники ювенальної превенції провели серед містян профілактичні заходи.
У теплу пору року господарі осель все частіше відкривають вікна на провітрювання. Авжеж, свіже повітря важливо для здоров’я будь-якої людини. Але не слід забувати, що це – також ризик мати нещасний випадок з дитиною.
Малюки й дошкільники люблять вивчати навколишній світ не тільки очима, але й тактильно. Дітки з задоволенням через віконну раму розглядають людей на вулиці, тварин, а також будинки й проїжджаючі автівки. А щоб бути ближче з навколишнім світом, намагаються до нього «дотягнутися», особливо коли відкрите вікно чи встановлена сітка... Так, постійно стежити дорослому за дитиною неможливо. Проте найменший недогляд може привести до сумних наслідків.
В рамках проведення профілактичних заходів, поліцейські поспілкувалися з батьками маленьких чад та нагадали елементарні правила безпеки у побуті, які дозволять запобігти нещасним випадкам:
– Не привчайте дитину стояти на підвіконні навіть у вашій присутності, навіть якщо вікно зачинено. Поясніть дитині, чому не можна гратися на підвіконні.
– Не залишайте вікна відкритими, навіть із встановленими москітними сітками, якщо вдома маленька дитина. Вони не призначені для захисту від падінь, а, навпаки, сприяють трагедії, бо дитина відчуває себе в безпеці, спираючись на неї, як на вікно.
– Не ставте біля вікон меблі та інші предмети, які можуть допомогти дитині залізти на підвіконня. Приберіть з кімнати всі мебельні предмети, які дитина зможе пересунути самостійно до вікна.
– Обов’язково встановіть спеціальний фіксатор на вікно – він дозволить ставити його в режим провітрювання та блокувати при цьому повне відкриття.
– За можливості, встановіть решітки на вікна з відповідним просвітом між прутами. Однак пам’ятайте, на випадок пожежі решітка повинна відкриватися і замикатися навісним замком, ключ від якого треба зберігати неподалік, але в надійному місці.
- Не підходьте близько до відкритих вікон, до бортиків балконів, коли тримаєте дитину на руках. У разі різкого руху, дитина також може смикнутися, що не виключено завершенням трагедією.
– Не кричить на дитину, яка вже залізла на підвіконня та дивиться вниз – він може її налякати та спричинити падіння! Треба спокійно покликати дитину, спонукавши підійти до вас, зацікавити її, при цьому потрохи самому скорочувати дистанцію.
Також під час бесід правоохоронці поширили серед громадян тематичні листівки як вберегти дитину від падіння з вікна.
«Нажаль, легковажність і неуважність дорослих, це – головні та єдині причини випадання дитини з вікна. Адже малюки пізнають світ граючи. Вони не усвідомлюють небезпеки та навіть не підозрюють, що в будь-який момент гра може перетворитися на трагедію. І щоб цього уникнути, треба дотримуватися простих, але життєво важливих правил, про які нагадали громадянам поліцейські», - розповідає начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Запорізькій області Ольга Зінченко.
Нагадаємо: Якщо відпочивати – то відповідально: запорізькі поліцейські розповіли містянам про правила поведінки на воді
Відділ комунікації поліції Запорізької області