Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
У Запоріжжі за добу поліцейські зареєстрували 13 звернень про шахрайства
Опубліковано 15 червня 2023 року о 14:53

Загальна сума збитків, завданих громадянам, становить понад 123 тисячі гривень. Правоохоронці постійно інформують про різні схеми аферистів та надають рекомендації, як себе убезпечити від цього виду злочинів.

Зловмисники щодня вигадують безліч нових схем та методів, аби виманити гроші у довірливих громадян. Незважаючи на регулярне інформування поліцією населення про шахрайства, поліцейські продовжують реєструвати звернення громадян, які втратили свої власні заощадження.

Наприклад однією з поширених схем є оголошення про грошову допомогу від держави, благодійних та міжнародних організацій. Так, 14 червня 63-річний чоловік звернувся до поліції із заявою про те, що став жертвою шахраїв. Громадянин у відомій соціальній мережі побачив повідомлення щодо отримання фінансової допомоги від держави. Він перейшов за вказаним посиланням, відкрилась сторінка схожа на мобільний застосунок банку. Після чого він підтвердив вхід, ввів реквізити своєї банківської картки, строк дії картки та CVV-код. В результаті з його картки було списано понад 13 тисяч гривень.

Будьте обережними з товарами за низькою ціною, а також при замовленні товарів по передплаті. Так, жертвою недобросовісного продавця став 30-річний мешканець міста. В мережі інтернет він знайшов оголошення про продаж мобільного телефону OnePlus 7. Зв’язавшись із продавцем, заявник погодився на умови покупки за передоплатою та сплатив понад 14 тисяч гривень. Товар не отримала, зв’язок з «підприємцем» обірвався.

Ще одна популярна схема шахраїв про «родича, знайомого в біді». Невідома особа повідомляє в телефонному режимі, що хтось з ваших близьких потрапив у біду і потрібні терміново кошти. Саме за такою схемою, 52-річний чоловік перерахував аферистам 11 тисяч гривень. Лише потім чоловік зателефонував товаришу та дізнався, що із ним все гаразд, а його ошукали.

Правоохоронці наголошують, для того аби не потрапити на гачок аферистів, варто дотримуватись наступних правил:

- для купівель в Інтернеті використовуйте перевірені інтернет-майданчики, в іншому випадку – вивчить відгуки про продавця та купуйте товари з післяплатою;

- не повідомляйте даних щодо ваших банківських карт та рахунків стороннім особам. Ні в якому разі не розголошуйте їм свої конфіденційні дані, а всі фінансові питання вирішуйте виключно в банківській установі;

- не вказуйте власні персональні дані на неперевірених сайтах;

- не відповідайте на дзвінки від осіб, які називають себе працівниками банків, та повідомляють, що ваш рахунок заблоковано;

- у разі отримання з акаунтів ваших знайомих сумнівних листів чи повідомлень, спробуйте ідентифікувати особу того, хто вам пише іншим способом. Наприклад, зателефонуйте чи напишіть в інший месенджер.

Обізнаність в основних методах шахрайства, а також постійне підвищення власної фінансової грамотності дозволить захистити себе та своїх близьких від втрати заощаджень. Пам’ятайте, що Ваша безпека у власних руках, не ігноруйте звернення поліції та вбережіть себе від шахраїв.

Якщо ж ви стали жертвою шахрайства, не гайте часу, дзвоніть – 102.

Нагадаємо, що 11 та 12 червня запорізька поліція зафіксувала понад 30 повідомлень від громадян, семеро - «не повелися» на маніпуляції зловмисників.

Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux