Впродовж вихідних до територіальних підрозділів поліції області надійшло 14 повідомлень від осіб, у яких зловмисники шахрайським способом заволоділи грошовими коштами. У більшості випадків аферисти представлялися знайомими та «позичали» гроші.
20 серпня до відділу поліції № 1 (Вознесенівський) Запорізького РУП надійшло звернення від 36-річної жінки про шахрайство. Потерпіла пояснила, що в одній із соціальних мереж їй надійшло повідомлення від знайомого з проханням надати в борг вісім тисяч гривень. Чоловік просив перерахувати їх на певний банківський рахунок. Заявниця не перевіряючи інформацію, одразу виконала прохання. Згодом, цей знайомий знову написав та попросив перерахувати ще десять тисяч гривень. Жінка виконала і це прохання. Лише через деякий час, вона зателефонувала товаришу та дізналась, що смс надійшло зі зламаної сторінки.
Поліцейські рекомендують громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу.
Сьогодні, працівники Бердянського райвідділу поліції, з метою убезпечити якомога більше людей від подібних шахрайських схем, провели профілактичні бесіди із мешканцями обласного центру. Правоохоронці радили не поспішати перераховувати кошти на рахунки, які вам надсилають. Спочатку необхідно переконатися, що акаунт знайомого/друга/родича не зламали шахраї. Щоб убезпечитися від шахраїв слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію. Також поліцейські нагадали запоріжцям і про інші види кіберзлочинів.
Якщо вам надходять підозрілі дзвінки чи повідомлення від невідомих осіб - телефонуйте «102».
Будьте пильними та не дайте шахраям жодного шансу вас ошукати.
Нагадаємо: Запорізькі поліцейські попереджають про фейкові «грошові виплати»: як не стати жертвою шахраїв
Відділ комунікації поліції Запорізької області