15 травня працівники міграційної поліції разом із фахівцями ГУ Держпраці області провели роз’яснювальну роботу з населенням щодо недопущення порушення роботодавцями діючого законодавства в сфері працевлаштування та використання праці найманих працівників. Також громадянам надали рекомендації як не потрапити в трудове рабство та як діяти при наявності таких ризиків.
Сьогодні торгівля людьми перестала сприйматися виключно у контексті сексуальної експлуатації жінок. Щороку фіксується все більше жертв саме трудової експлуатації. Це явище є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. На жаль, пандемія та військові дії на території нашої держави лише «посприяли» збільшенню кількості наших співгромадян, які відчули на собі фактори торгівлі людьми та експлуатації.
У кризових ситуаціях вимушені переселенці стають більш вразливими до торгівлі людьми. Це стається через те, що вони можуть втратити роботу, інші джерела доходу та залишитися без захисту, що робить їх легкою мішенню для злочинців.
Одним із превентивних заходів боротьби з цим явищем є інформування населення про існуючі ризики торгівлі людьми у формі трудової та сексуальної експлуатацій та шляхи їх попередження.
Сьогодні мешканці та гості обласного центру з числа внутрішніх переселенців та іноземних громадян отримали консультації правоохоронців та експертів держпраці щодо безпечного працевлаштування. Також громадяни отримали листівки з корисною інформацією.
Рекомендації співробітників міграційної поліції для тих, хто планує працевлаштуватися за межами країни:
перевіряйте інформацію про роботодавця заздалегідь;
підписуйте документи на зрозумілій для вас мові;
не віддавайте свій паспорт роботодавцям;
дізнайтеся контакти найближчого посольства України;
тримайте копії документів окремо від оригіналів;
розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;
домовтеся з рідними або друзями про кодове слово, яке повідомить їм, що ви потрапили в небезпеку.
Якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або маєте інформацію про трудову чи сексуальну експлуатацію телефонуйте за номерами:
- Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів);
- гарячої лінії Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.
Відділ комунікації поліції Запорізької області