Портал в режимі тестування та наповнення
Орендувати (не) можна: запорізькі поліцейські попереджають про схему аферистів
Опубліковано 11 січня 2024 року о 17:30

Війна аж ніяк не заважає шахраям продовжувати виманювати заощадження українців. Навпаки, користуючись скрутним становищем та тривожністю населення, аферисти вдосконалюють свої способи. За добу до органів поліції звернулись 14 осіб із повідомленням про шахрайські дії відносно них. 

Жертвою афериста може стати кожен. Від цього не убезпечують ні психологічна стійкість, ні життєвий досвід. Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну попит на оренду нерухомості значно підвищився. Відповідно статистика правопорушень, пов’язаних з цією сферою, зросла у кілька разів. 

Найчастіше шахраї вводять в оману охочих орендувати житло: розміщують фіктивні оголошення, здають квартири одразу кільком орендарям або використовують різні схеми, пов'язані з авансовим платежем (завдатком). Після чого «власники» неіснуючих квартир просто зникають з грошима.

Жителька Запоріжжя натрапила на спокусливу пропозицію під час пошуку житла на одному із сайтів оголошень. Сподіваючись, що знайшла бажаний варіант за доступною ціною, не гаючи часу, зателефонувала за вказаним номером. Власник житла повідомив, що низька орендна ціна пов’язана з переїздом сім’ї до іншого міста. Оскільки вони хочуть зберегти своє майно та підшукують порядну людину для проживання. Подібну схему зловмисники часто використовують, аби створити образ доброзичливих людей та увійти у довіру.

Це спрацювало, і жінка вирішила домовитись про огляд квартири. У відповідь почула: «Претендентів безліч, тому огляд можливий лише через декілька днів. Та я можу поступитися, якщо ви доведете серйозність своїх намірів - надішлете завдаток. Подумайте».

Обмеження у часі насторожило жінку, але в душі вона хотіла вірити - це її шанс. Коли вже готова була перевести завдаток на наданий рахунок, їй перетелефонував «власник» та наполегливим тоном вже почав вимагати аванс. Тоді жінка і запідозрила обман.

На превеликий жаль, більшість людей не усвідомлює тонкощів таких схем і потрапляє на «гачок» аферистів. Тому якщо ви або ваші близькі все ж таки стали заручниками шахрайських дій – негайно повідомляйте за номером 102 або звертайтесь до найближчого відділення поліції. Пам’ятайте: пильність та обережність - ваш внесок у власну безпеку.

Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux