Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Незаконна вирубка лісу: на Запоріжжі від початку осені слідчі відкрили понад півсотні кримінальних проваджень
Опубліковано 15 листопада 2022 року о 16:07

Попри воєнний стан заходи з виявлення та документування фактів незаконної порубки дерев тривають. Цей вид злочину передбачає кримінальну або адміністративну та не виключає цивільно-правової відповідальності. 

З початку осені правоохоронці відзначають значне збільшення кількості зареєстрованих фактів несанкціонованої вирубки лісових насаджень. Це зумовлено підготовчими заходами населення до опалювального сезону.

Неодноразово порушників закону поліцейські заставали «на гарячому» з речовими доказами «на руках».

Так, 12 листопада співробітники реагування патрульної поліції відділу № 6 Запорізького райуправління задокументували одразу два факти незаконної порубки дерев.

У полезахисній лісосмузі поблизу села Біленьке правоохоронці заскочили двох «чорних» лісорубів. 24-річні чоловіки задля підготовки до опалювального сезону, без відповідних дозвільних документів, встигли зрізати понад півсотні дерев породи «клен» та частину їх вже погрузили на свій мотоцикл. У правопорушників вилучено три куби свіжоспиляної деревини, бензопилу та транспортний засіб.

Того ж дня під час відпрацювання території Запорізького району у лісосмузі поблизу села Малишівка за рубкою дерев поліцейські застали чотирьох місцевих мешканців. Чоловіки намагались переконати правоохоронців, що проводять заготівлю дров для громадської організації та мають на те відповідний дозвіл.

Під час перевірки встановлено, що лісоруби мали дозвіл виконавчого комітету сільської ради лише на зрізання чагарників та санітарну обрізку дерев в межах населеного пункту. Натомість, вони здійснили самовільну вирубку насаджень в лісомислівському господарстві.

Факт протиправної діяльності задокументовано співробітниками слідчо-оперативної групи відділу № 6 Запорізького РУП. На місці події виявлено 72 місця спилу лісових насаджень деревини «в’яз», «акація» та «абрикос», вилучено чотири куби розпиляної деревини, два автомобілі «MERCEDES – BENZ» та три бензопили.

За обома фактами відкриті кримінальні провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України.

В ході досудового розслідування встановлюються сума збитків, завданих екосистемам територіальних громад, та особи, причетні до скоєння злочинів проти довкілля, а також проводяться відповідні експертні дослідження.

Протягом вересня-жовтня слідчі відділу № 6 Запорізького РУП за погодженням із Запорізькою окружною прокуратурою закінчили досудові розслідування та скерували до суду матеріали кримінальних проваджень відносно двох місцевих мешканців по обвинуваченню в незаконній порубці дерев у захисних лісових насадженнях. Діями правопорушників довколишньому середовищу завдано збитків на суму понад 55 тисяч гривень. Подальшу долю фігурантів визначить суд.

За скоєне їм може загрожувати штраф у розмірі 1700 – 25500 гривень або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

При цьому, незаконною визнається порубка дерев і чагарників, вчинена: без відповідного дозволу; за дозволом, виданим із порушенням чинного законодавства; не на призначених ділянках чи понад установлену кількість; не тих порід дерев, які визначені в дозволі; порід, вирубку яких заборонено.

За незаконну порубку дерев також передбачена адміністративна та цивільно-правова відповідальність.

Адміністративна відповідальність регламентується:

Ст. 64 КУпАП “Порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі та вивезення деревини, заготівлі живиці” може накладатися штраф у розмірі 102-238 грн (170-272 грн для посадових осіб).

Ст. 65 КУпАП “Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняка” передбачено штраф 510-1020 грн (2550-5100 грн для посадових осіб). За повторне порушення закону штраф збільшиться до 1020-1530 грн (10 200-15 300 грн для посадових осіб).

Ст. 65-1 КУпАП “Знищення або пошкодження полезахисних смуг та захисних лісових насаджень” передбачає штраф 510-680 грн. (1020-1530 грн). А порушення за ст. 66-1 КУпАП “Знищення або пошкодження підросту в лісах” спричинить штраф 51-102 грн (119-170 грн для посадових осіб).

Окрім цього, порушник зобов’язаний відшкодувати збитки залежно від діаметру пня незаконно зрізаного дерева. Для прикладу, якщо діаметр пня незаконно зрізаного дерева у межах населеного пункту 50 сантиметрів, то доведеться відшкодувати збитки на суму 2800 гривень, і це незалежно, яке дерево, дуб чи вільха. Якщо ж це дерево зрізане за межами населеного пункту, у лісі або на землях сільськогосподарського призначення, то відшкодування за таке саме дерево ще більше – 11 201 гривня.

Нагадаємо У Запоріжжі поліцейські припинили роботу 9 підпільних гральних закладів.


 Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux