У період з 22 по 29 березня працівники сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області забезпечили реагування на понад 70 викликів містян.
На території Запоріжжя продовжують роботу мобільні групи реагування на факти домашнього насильства, які забезпечують відпрацювання і вжиття заходів стосовно сімейних «кривдників» та надають допомогу їх жертвам.
Правоохоронці наголошують, що від домашнього насильства потерпають найчастіше особи, які в силу тих чи інших причин перебувають у нерівному становищі із кривдником, тому не здатні повною мірою себе захистити. До так званих видів насильства відноситься: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне. Форми боротьби з ними різні, проте головне - людина, яка потерпає від будь-якої форми насильства, не повинна замовчувати проблему, а має звертатись за допомогою до поліції.
Інформація для людей, які страждають від домашнього насильства, є досить актуальною, тож поліція багато уваги приділяє профілактиці. Поліцейські роз’яснюють алгоритм дій у різних ситуаціях, контактні телефони відповідних служб, зокрема Національної поліції, гарячої лінії Кабінету міністрів, за якими громадяни можуть отримати консультативну допомогу щодо протидії домашньому насильству.
Працівники поліції постійно співпрацюють з представниками соціальних служб та громадських організацій для надання комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
Так, з 23 по 29 березня, працівниками мобільних груп міста Запоріжжя, забезпечено реагування на 76 повідомлень пов’язаних з домашнім насильством. За результатами проведених перевірок, підтвердження знайшли 24 з них. Відносно 15 правопорушників складенні адміністративні матеріали за ст. 173-2 КУпАП (Вчинення домашнього насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або не проходження корекційної програми). З метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його, працівниками поліції винесено 19 термінових заборонних приписів.
Наприклад, 27 березня до співробітників сектору протидії домашньому насильству звернулася місцева мешканка 1974 року народження з повідомленням, що син постійно її ображає та принижує. Прибувши на місце події, працівники поліції встановили, що чоловік в стані алкогольного сп’яніння вигнав матір на вулицю та намагався душити. Відносно порушника правоохоронці застосували заходи фізичного впливу, склали адміністративний протокол за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесли терміновий заборонний припис.
29 березня на лінію 102 надійшло повідомлення від мешканки Комунарського району, що її колишній чоловік намагається вибити двері та це дуже лякає дитину.
Прибувши на місце події, правоохоронці встановили, що у листопаді 2020 року заявниця в суді отримала обмежувальний припис строком на шість місяців відносно колишнього чоловіка щодо заборони його спілкування та наближення до неї. За результатами реагування поліції, задокументовано факт порушення вимог обмежувального припису та слідчим відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції відомості були внесені до ЄРДР за ознаками ст. 390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України. Фігуранту загрожує покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.
Правоохоронці закликають громадян не замовчувати насильство. Пам’ятайте: якщо ви жертва - не мовчіть, якщо свідок - розкажіть. Кожен кривдник має нести відповідальність! Давайте розірвемо коло насильства разом!
Нагадаємо: У Мелітополі досудовим розслідуванням встановлюються обставини ДТП, в якому загинув пішохід.
Відділ комунікації поліції Запорізької області