Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Минулого місяця запорізькі поліцейські відреагували на понад 420 викликів, пов’язаних з домашнім насильством
Опубліковано 05 червня 2023 року о 17:35

У результаті проведених перевірок підтвердились 137 фактів домашнього абюзу. Працівники сектору протидії домашньому насильству припинили насильницькі дії понад сотні кривдників, більшості з них винесли термінові заборонні приписи.

На фоні збройного російсько-українського конфлікту проблема домашнього насильства загострилася. Сукупність негативних факторів, таких як загибель близьких, втрата майна, вимушена зміна місця проживання, зменшення рівня доходу або безробіття, моральне і психологічне виснаження суспільства в цілому, призводить до прояву різних видів насильства в родинах.

Так, упродовж травня 2023 року працівники мобільних груп з реагування на факти домашнього насильства відреагували майже на 425 повідомлень від громадян про домашній терор. Під час проведення перевірки 137 фактів знайшли своє підтвердження, 121 аб’юзера притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення, у тому числі 19 - за порушення терміново заборонного припису. Крім того, з метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення їх у подальшому поліцейські винесли кривдникам 118 термінових заборонних приписів.

Один з випадків стався 7 травня. Близько 03:18 години ночі на спецлінію 102 зателефонувала місцева мешканка та повідомила, що її побив чоловік. Прибувши на виклик, працівники мобільної групи встановили, що між подружжям раптово виник словесний конфлікт, який переріс в бійку. В результаті жінка отримала тілесні ушкодження голови та тулубу. Відносно кривдника поліцейські склали адміністративні матеріали за ст. 173-2 КУпАП по факту вчинення домашнього насильства та винесли терміновий заборонний припис строком на 7 діб.

Інший випадок стався 15 травня у Дніпровському районі міста. На спецлінію 102 місцева мешканка повідомила про те, що її співмешканець у нетверезому стані вчинив бійку та пошкодив майно. Прибувши на місце події, поліцейські припинили протиправні дії 60-річного чоловіка відносно заявниці. Встановлено, що перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння чоловік чинив над своїми близькими фізичне та психологічне насильство - висловлювався на адресу рідних грубою нецензурною лайкою, погрожував розправою та вдарив співмешканку дверима. За вказаним фактом працівники поліції склали адміністративні матеріали за ст. 173-2 КУпАП, винесли термінові заборонні приписи строком на 8 діб. Крім того, за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського до порушника був застосований захід фізичного впливу – кайданки та затримано для складання адміністративного протоколу за ст. 185 КУпАП.

Непоодинокими є випадки неправдивих викликів працівників поліції. Упродовж минулого місяця під час реагування на повідомлення від громадян про домашнє насильство працівники мобільних груп задокументували 51 правопорушення за ст. 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) КУпАП та наклали штрафів на загальну суму близько 43350 гривень.

Запорізькі поліцейські продовжують превентивну діяльність, спрямовану на припинення та недопущення домашнього насильства в родинах, та закликають громадян, які є жертвами або свідками аб’юзивних відносин, – не замовчувати проблему, а одразу повідомляти про протиправні дії правоохоронні органи.

Нагадаємо: У минулому місяці запорізькі поліцейські відреагували майже на 400 викликів містян про домашнє насильство

 Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux