Літня жінка не змогла зняти кошти через технічний збій апарата та звернулась за допомогою до представників банківської установи. Поки вона пояснювала свою проблему консультантам, банкомат все ж видав її пенсію. Тим часом гроші замість власниці отримав спритний чоловік, який стояв у черзі наступним.
14 листопада до відділу поліції № 4 Запорізького райуправління за допомогою звернулася 71-річна жінка. Вона повідомила, що намагалася зняти пенсію в банкоматі одного з відділень банку Комунарського району. Після введення ПІН-коду банкомат готівку не видав, а лише повернув картку. Не дочекавшись коштів, жінка звернулася за роз’ясненнями до консультантів цього ж відділення.
Фахівці банку повідомили, що клієнтка зарано відійшла від банкомата, видача коштів відбулася протягом кількох хвилин після повернення їй банківської картки. Тому ймовірно, що хтось інший скористався її необережністю та отримав замість неї пенсію.
Співробітники кримінальної поліції проаналізували отриману інформацію та в результаті низки оперативно-пошукових заходів встановили, що грошима потерпілої заволодів 41-річний раніше несудимий житель Запоріжжя.
При спілкуванні з правоохоронцями чоловік зізнався, що, стоячи в черзі за жінкою, помітив, як їй не вдалося зняти кошти через технічну затримку в роботі банкомату. Підійшовши до нього наступним, побачив, що термінал таки видав готівку в сумі 3200 гривень та цілеспрямовано її привласнив. При цьому зловмисник розумів, що пенсіонерка очікує на консультацію спеціалістів і перебуває поряд. Правопорушник визнав свою провину та повернув викрадені гроші.
Після проведення ряду процесуальних заходів буде вирішено питання щодо повідомлення фігуранту про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України.
За скоєне йому може загрожувати позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
Шановні громадяни!
Щоб уникнути прикростей при знятті коштів з банківської картки правоохоронці радять:
перед тим, як проводити операції з банкоматом, уважно огляньте його ззовні;
якщо ви виявили підозрілі пристрої на клавіатурі або біля картоприймача, не використовуйте цей банкомат;
при наборі пін-коду прикривайте клавіатуру рукою, щоб сторонні особи не змогли зчитати конфіденційну інформацію;
у разі некоректної роботи банкомата, не відходьте від нього, доки ви не отримаєте гроші на руки, або одразу телефонуйте на «гарячу лінію» банку, далі – дійте відповідно наданих консультантами рекомендацій.
Нагадаємо: Запорізькі поліцейські розкрили два пограбування
Відділ комунікації поліції Запорізької області