Тренінг для парамедиків, психологів та евакуаційних груп поліції організований у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Фахівці громадської організації «Взаємодія» навчали поліцейських надавати кризову допомогу потерпілим від російської агресії, в тому числі й від сексуального насильства.
В умовах збройного конфлікту представникам силових структур важливо не лише самим бути в ресурсі, але й вміти піклуватися про ментальне здоров’я інших людей. Насамперед це стосується поліцейських, які першими прибувають на місця ворожих обстрілів, а також несуть службу у населених пунктах, наближених до зони бойових дій.
Парамедики, психологи та екіпажі евакуаційних груп поліції завжди поспішають туди, де трапляється лихо. У кожного з них свій функціонал, але всіх об’єднує єдине – вміння допомогти людині в залежності від її психологічних та індивідуальних особливостей.
Щоб краще розуміти поведінку людини, постраждалої в результаті російської агресії, поліцейські відвідали психологічний тренінг «Сексуальне насильство, пов’язане з війною: надання комплексної допомоги постраждалим». На занятті поліцейські моделювали та вирішували конкретні екстремальні ситуації, наближені до реалій воєнного сьогодення. Особливу увагу акцентували на методах і концепції взаємодії з особами, постраждалими не лише від зброї армії рф, але й безпосередньо від дій окупантів сексуального характеру. Також підвищили фаховий рівень знань і технік надання першої психологічної допомоги, інструментів кризового втручання та управління стресом. Після завершення тренінгу усі учасники отримали онлайн-сертифікати.
Нагадаємо: Запорізькі поліцейські відвідали психологічний тренінг у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Відділ комунікації поліції Запорізької області