4 квітня поліцейські вибухотехнічної служби ГУНП спільно із співробітниками ГУ ДСНС в Запорізькій області, медичними працівниками навчально-тренувального центру КНП "ТМО ОЦЕМД та МК" та волонтерами громадського об’єднання «Вогник-Запоріжжя» організували тематичний захід з нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням.
Питання безпеки при поводженні з вибухонебезпечними знахідками як ніколи актуальне. Ще вісім років назад з початком війни на сході нашої держави, землі на території Луганської та Донецької областей були всипані небезпечними предметами.
У часи сьогодення у зв’язку із повномасштабним російським вторгненням ситуація загострилася. Ще довгий час на родючих українських землях будуть розкидані безліч вибухонебезпечних предметів. Нажаль, міни не відрізняють чоловіка зі зброєю від молодої жінки або маленької дитини.
Щоб зменшити наслідки втрат, як серед цивільного населення, так і серед військовослужбовців, усім українцям без виключення слід пам’ятати просте правило. Кожен знищений вибухонебезпечний предмет, встановлений знак про попередження мінної небезпеки, а також проведений захід з інформування про мінну небезпеку— це чиєсь врятоване життя!
Правоохоронці продемонстрували військове обладнання, на макетах боєприпасів показали їх основні види, розповіли про методи їх розпізнавання, а також наголосили на інші самостійно розроблені небезпечні «іграшки».
Рятувальники ознайомили громадян з бойовим оснащенням аби застерегти від небезпеки, роз'яснили про дії у разі виявлення мін.
Волонтери пояснили бажану місткість тривожної валізи, важливість правильного збереження продуктів харчування та речей першої необхідності.
Медичні працівники розповіли про методи надання першої домедичної допомоги при переохолодженнях та різних видах поранень.
Нагадаємо: «Як виросту – буду поліцейською»: трьохрічна запорізька патріотка разом із правоохоронцями надає гуманітарну допомогу евакуйованим громадянам
Відділ комунікації поліції Запорізької області