Захід відбувся за ініціативи громадської правозахисної організацї «Егіда-Запоріжжя». Серед запрошених - представники обласної поліції, ветеранських організацій, ЗМІ, обласної, міської та релокованих з тимчасово окупованої території області місцевих влад. Учасники обговорили проблемні питання щодо розшуку безвісти зниклих громадян, необхідні заходи та форми подальшої взаємодії.
Розшукова робота є ефективною, коли налагоджена взаємодія та комунікація відповідальних структур із родинами осіб, зниклих за особливих обставин. Саме для цього 7 березня відбувся захід у форматі круглого столу під гаслом «Знайти. Неможливо забути».
Представники ГПО «Егіда-Запоріжжя» презентували присутнім проєкт «Ми не одні, допомога поруч», спрямований на всебічну підтримку діяльності запорізького Центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Крім того він орієнтований на якісне інформування жителів області щодо цієї важливої теми.
«За 1,5 роки роботи в Запорізькій області у цьому напрямку я можу відмітити підвищення ефективності пошукових заходів. Державні органи змінюють методи роботи та комунікації з людьми, які звертаються за допомогою. Кожна із структур працює у межах своєї компетенції, а для покращення результатів їхньої праці потрібно об’єднати всі зусилля», - зазначила у своєму виступі головна спеціалістка Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, МВС Олена Орєшкіна.
«Наше завдання почути усіх, хто втратив зв’язок із близькими, та допомогти. Багато людей, які стикаються із цією проблемою, часто не знають, як треба діяти. Тож наше завдання - розказати про це та за допомогою ЗМІ зробити інформаційне поле більш доступним, навіть на ТОТ. Зараз у цьому напрямку наша держава має великий потенціал в обличчі правоохоронних органів, які змінили та розширили методи пошукової роботи», - зазначила голова громадської організації Антоніна Шостак.
Результатом обговорень під час круглого столу стало прийняття рішень щодо:
- розробки єдиного алгоритму дій щодо розшуку осіб, зниклих за особливих обставин (військових, цивільних та цивільних заручників);
- посилення взаємодії представників територіальних громад з Центром БЗО щодо своєчасного та повного інформування правоохоронців про випадки та обставини зникнення громадян;
- вживання можливих заходів, у тому числі за допомогою ЗМІ, задля привернення уваги суспільства до проблем розшуку людей, з якими втрачено зв’язок.
Поліція Запоріжжя нагадує: якщо близька вам людина потрапила у полон або зникла безвісти, звертайтесь за допомогою до територіальних підрозділів поліції або на гарячу лінію Центру БЗО: 095-450-41-86 (наявні месенджери "WhatsApp, Telegram, Viber, Signal").
Відділ комунікації поліції Запорізької області