Онлайн кризова лінія передбачає надання допомоги дітям та молоді, які потерпають від домашнього насильства, булінгу, кіберзлочинності, морального тиску та інших психологічних загроз. До команди сервісу увійдуть представники ювенальної превенції, ювенальні прокурори, психологи та контент-менеджери.
Сьогодні, 13 серпня у Запорізькій міській раді відбулось підписання Меморандуму щодо планів створення кризової онлайн-лінії для допомоги дітям та молоді. Подібний захід стане пілотним для України. Його реалізують за підтримки посольства США в Україні. Проєкт підтримав також Офіс Генерального прокурора України.
Меморандум підписали міський голова, представники Запорізької обласної прокуратури, ГУ Національної поліції в Запорізькій області, відділ протидії кіберзлочинності департаменту кіберполіції Національної поліції України в Запорізькій області, благодійний фонд «Посмішка ЮА».
Керівник проєкту організації «Благодійний фонд «Посмішка ЮА» Валентина Трюхан презентувала присутнім основні етапи реалізації проєкту.
Проєкт передбачає розробку алгоритму роботи кризової онлайн-лінії для Viber та Telegram, створення інформаційних акаунтів проєкту в соціальних мережах YouTube, Instagram, TikTok, навчання для команди кризової лінії (представників ювенальної превенції та ювенальних прокурорів, психологів м. Запоріжжя) та проведення широкої інформаційної кампанії. Також буде створений сайт-візитівка, який буде акумулювати інформацію про наявні ресурси та буде оптимізований під пошукові системи.
Команда сервісу складатиметься із представників ювенальної превенції, ювенальних прокурорів, психологів та контент-менеджера.
Валентина Трюхан підкреслила, що на впровадження проєкту потрібно близько року.
Представниця посольства США в Україні Діна Абаа-Оглі розповіла про роботу свого відділу з правоохоронних питань: «У нас є успішний досвід роботи у Запоріжжі, тому для реалізації цього проєкту ми обрали саме ваше місто і видали гранд благодійному фонду «Посмішка ЮА». Факт спільної роботи міської влади, прокуратури, Національної поліції, представників громадянського суспільства є показовим і дуже тішить. Я вірю, що цей досвід стане моделлю для наслідування для інших регіонів України».
Заступник начальника ГУНП в Запорізькій області Павло Карабута зазначив, що запорізька поліція має великий досвід в роботі з благодійною органзацією «Посмішка ЮА».
«У нас за результатами цієї взаємодії було відкрито «Зелену кімнату», яка дає змогу дітям не відчувати повторного психологічного травматизму, розповідаючи про проблеми, які з ними трапились».
Також полковник поліції підкреслив, що основним завданням, яке ставить перед собою поліцейский під час спілкування з дітьми – стати партнером. «Головне Управління Національної поліції в Запорізькій області підтримує реалізацію цього проєкту і готово надати всебічну допомогу в його втілення».
Відділ комунікації поліції Запорізької області