За результатами проведених перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 250 домашніх тиранів, винесено 315 термінових заборонних приписів. За фактами систематичного домашнього насильства та порушення вимог обмежувального припису порушені кримінальні провадження.
З січня цього року у Запорізькому районному управління поліції розпочав роботу сектор з протидії домашньому насильству, до якого увійшли працівники мобільних груп з реагування на факти домашнього насильства в місті Запоріжжя.
Основними завданнями підрозділу є оперативне та якісне реагування на факти домашнього насильства, надання комплексної допомоги потерпілим. Працівники сектору здійснюють заходи по врегулюванню сімейних конфліктів, застосуванню заходів впливу на кривдника та захисту дитини.
З метою негайного припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення насильства правоохоронці застосовують відносно сімейних тиранів заборонні приписи.
Крім цього, всім учасникам конфліктів роз’яснюються норми чинного законодавства і відповідальність за вчинення протиправних дій стосовно членів сім’ї. Також доводиться інформація, як треба діяти у випадках домашнього насильства, куди звертатися, які послуги надаються постраждалим від дій кривдників.
Правоохоронці наголошують, що від домашнього насильства потерпають найчастіше особи, які в силу тих чи інших причин перебувають у нерівному становищі із кривдником, тому не здатні повною мірою себе захистити. До так званих видів насильства відноситься: фізичне, психологічне, сексуальне та економічне.
Форми боротьби з ними різні, проте головне - людина, яка потерпає від будь-якої форми насильства, не повинна замовчувати проблему, а має звертатись за допомогою до поліції.
У поточному році працівниками сектору протидії домашнього насильства забезпечено реагування на 950 повідомлень, пов’язаних з домашнім насильством. За результатами проведених перевірок, 250 «сімейних тиранів» притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. З них - 14 за порушення термінового заборонного припису.
З метою негайного припинення фактів домашнього насильства та недопущення його в майбутньому, працівниками поліції було винесено 315 термінових заборонних приписів.
Працівниками поліції районного управління протягом поточного року задокументовано 8 фактів систематичного домашнього насильства (ст. 126-1 КК України) та 1 факт (ст. 390-1 КК України) – порушення вимог обмежувального припису. За всіма фактами порушені кримінальні провадження.
З метою недопущення повторних фактів домашнього насильства, поліцейські проводять з правопорушниками профілактичну роботу. Наразі, у територіальних підрозділах Запорізького районного управління на профілактичному обліку за вчинення домашнього насильства перебуває 1587 осіб, з яких 381 - поставлено у поточному році.
Працівники поліції постійно співпрацюють з представниками соціальних служб та громадських організацій для надання комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства.
Правоохоронці закликають громадян не замовчувати насильство. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або свідками домашньої тиранії, звертайтеся до органів поліції за телефоном 102.
Крім того, за інформаційною підтримкою можна звернутися на «гарячу лінію» Кабінету Міністрів України за номером «15-47».
Відділ комунікації поліції Запорізької області