За період з 31 травня по 7 червня за допомогою до мобільних груп з протидії домашнього насильства звернулися більше 130 мешканців області. За результатами проведених перевірок, 39 сімейних кривдників притягнуто до адміністративної відповідальності.
Працівники мобільних груп з реагування на факти домашнього насильства у Запоріжжі, Бердянську, Енергодарі та Мелітополі продовжують свою роботу щодо протидії фактам домашнього насильства та проведення комплексу превентивних заходів.
Протягом тижня підрозділи поліції Запорізької області зареєстрували 127 повідомлень про конфлікти в родинах. За результатами проведеної перевірки стосовно 39 правопорушників складено адміністративні матеріали за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) КУпАП. Під час відпрацювання викликів співробітниками поліції заповнювалась форма оцінки ризиків, на підставі якої приймалось рішення щодо винесення термінових заборонних приписів. За вказаний період працівниками мобільних груп винесено 44 таких приписи.
Так, 3 червня за допомогою до співробітників сектору протидії домашньому насильству звернулась мешканка Дніпровського району. Прибувши на місце події, працівники поліції встановили, що цивільний чоловік заявниці, в стані алкогольного сп’яніння спровокував конфлікт, в ході якого погрожував співмешканці фізичною розправою та намагався її втопити у ванній кімнаті. Правоохоронці негайно припинили протиправні дії домашнього тирана. За результатами проведеної форми оцінки ризиків, стосовно кривдника складений терміновий заборонний припис із забороною в будь-який спосіб контактувати з постраждалою строком на 7 діб, а також адміністративний протокол за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проте, вже наступного дня, на лінію «102» надійшов повторний виклик про конфліктну ситуацію між співмешканцями. За результатами перевірки, працівники поліції задокументували факт порушення умов термінового заборонного припису та склали протокол про адміністративне правопорушення за ст. 173-2 КУпАП. Наразі матеріали скеровані до суду для розгляду та прийняття рішення в межах компетенції.
7 червня о 9 годині до Бердянського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області зателефонувала місцева мешканка. Жінка повідомила, що біля одного з багатоквартирних будинків по вулиці Баха без супроводу дорослих знаходяться двоє малолітніх дітей, які майже роздягнені, босі та голодні. На місці події працівники мобільної групи з протидії домашньому насильству виявили двох хлопчиків приблизно двох та чотирьох років, які не змогли пояснити, де проживають. Тому правоохоронці спільно зі службою у справах дітей Бердянської міської ради відвезли їх до дитячого відділення місцевої лікарні, де медики їх оглянули. Малюки були здорові та неушкоджені, йшли на контакт із поліцейськими та медиками.
Працівники поліції розшукали матір діток, яка перебувала в стані алкогольного сп’яніння та повідомили, що її дітей тимчасово вилучено і поміщено до лікарні. Відносно 36-річної жінки ювенальні поліцейські склали адміністративний протокол за ст. 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Працівниками сектору протидії домашнього насильства задокументовані факти систематичного домашнього насилля чоловіком 1971 року народження, який протягом трьох тижнів вчиняв психологічний та фізичний терор стосовно своїх батьків у Дніпровському районі Запоріжжя. Навіть після розгляду чотирьох адміністративних матеріалів за ст. 173-2 КУпАП у суді, кривдник на шлях виправлення не став. Наразі слідчим відкрито кримінальне провадження за ознаками ст. 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Фігуранту загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років чи позбавлення волі на строк до двох років.
Співробітники поліції звертаються до громадян з проханням повідомляти на спецлінію «102» у разі якщо ви стали жертвою або свідком домашньої тиранії. Крім того, за інформаційною підтримкою ви можете звернутися:
- «гаряча лінія» Національної поліції в Україні 0-800-500-202
- «гаряча лінія» Кабінету Міністрів України «15-47»
- всеукраїнський телефон довіри 0-800-501-701
- служба у справах дітей Запорізької ОДА (061) 239-02-51, 239-04-51
- інформаційна лінія центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги 0-800-213-103.
Правоохоронці інформують, що у Запорізькій області також діють наступні кризові центри для жінок постраждалих від насильства в сім’ї:
- місто Запоріжжя (061) 769-79-02
- місто Бердянськ (068) 135-18-52
- місто Мелітополь (067) 376-61-07
Поліція та органи влади мають об’єднати зусилля для захисту дітей і постраждалих від домашнього насильства.
Нагадаємо: Запорізька поліція затримала чоловіка, який погрожуючи вибухом торгівельного центру, вимагав мільйон доларів та гелікоптер.
Відділ комунікації поліції Запорізької області