Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
За добу аферисти ошукали запоріжців на 79 тисяч гривень: поліцейські нагадують про найпоширеніші шахрайські схеми
Опубліковано 12 грудня 2023 року о 15:40

За допомогою до поліції звернулось п’ятеро містян, які втратили заощадження. Одні - в пошуках «легкого заробітку», інші - при спробі оформити фінансову допомогу, а дехто відгукнувся на прохання «друга у месенджері» позичити гроші. 

Війною в Україні та спричиненими нею проблемами користуються аферисти, які заробляють на довірі громадян. Одна з найпоширених шахрайських пасток сьогодення - створення фейкових сторінок, де обіцяють матеріальну допомогу.

Так, 11 грудня двоє жителів обласного центру в месенджері виявили оголошення про надання грошової виплати від міжнародної організації. Громадяни перейшли за сумнівним посиланням, ввели реквізити банківських карток, а згодом виявили зникнення з рахунків майже по тисячі гривень.

Того ж дня у пастку шахраїв потрапили ще двоє запоріжан. Цього разу, скориставшись добротою та чуйністю людей, аферисти виманили у них 16 600 гривень. Потерпілі отримали смс-повідомлення від знайомих з проханням терміново позичити гроші. Не перевіривши інформацію, перерахували кошти на вказані рахунки. Згодом дізнались, що листи про допомогу надійшли зі зламаних сторінок.

29-річна мешканка Комунарського району втратила понад 61 тисячу гривень, повіривши обіцянці легкого заробітку. В переписці псевдороботодавець запропонував швидко заробити гроші, працюючи в соціальних мережах. Для цього необхідно було ставити лайки для підвищення рейтингу мережі та вкласти власні кошти. Після того як жінка переказала заощадження на вказані рахунки, зв'язок із "роботодавцем" перервався.

За усіма фактами злочинів, передбачених ст.190 (Шахрайство) КК України, відкриті кримінальні провадження. Досудові розслідування тривають, встановлюються особи, причетні до скоєння кримінальних правопорушень.

Поліцейські нагадують правила як не стати жертвою шахраїв:

- перевіряйте інформацію з проханнями про допомогу, яка надходить з невідомих номерів, або з акаунтів ваших знайомих. Не поспішайте перераховувати кошти, а зателефонуйте тому, хто просить про допомогу;

- щоб запобігти зламу сторінок у соцмережах, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису. Налаштуйте двофакторну автентифікацію скрізь, де це можливо;

- нікому не повідомляйте свої логіни й паролі, не вводьте їх на незнайомих та підозрілих сайтах;

- інформацію з приводу фінансових виплат отримуйте лише з офіційних джерел;

- уникайте сумнівних гіперпосилань;

- не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам.

- якщо ви маєте бажання заробляти в інтернеті, співпрацюйте лише з перевіреними сайтами та компаніями. Пам'ятайте, якщо пропозиція звучить занадто добре, щоб бути правдою, ймовірніше за все — це шахрайство.

Не дайте себе ошукати.

Відділ комунікації поліції Запорізької області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux