Непорозуміння та несприйняття дитини як особистості, насильство з боку однолітків або «нездорова» атмосфера в сім’ї може призвести до непоправних наслідків. Поліцейські роз’яснили батькам на що звертати увагу при спілкуванні з дитиною, як попередити її втечу з дому та нагадали алгоритм дій при зникненні малолітніх.
З початку року до територіальних підрозділів поліції надійшло близько 340 повідомлень про безвісне зникнення дітей. Завдяки оперативному реагуванню на такі звернення та залученню до пошуку максимальної кількості особового складу правоохоронців, встановити місцезнаходження дітей вдається упродовж доби «по гарячих слідах».
Найпоширенішими причинами втечі дітей із домівок є:
- конфлікти або непорозуміння в родині;
- особисті стосунки;
- цивільно-правові відносини батьків (небажання одного з батьків
- віддавати дитину іншому) та інші.
У разі зникнення дитини поліцейські радять батькам або особам, які їх замінюють, дотримуватися такого алгоритму дій:
- зателефонуйте родичам, найближчим друзям та знайомим вашої дитини;
- якщо вам не вдалося самотужки встановити місцеперебування дитини, негайно телефонуйте на «102»;
- обов’язково надайте поліцейським актуальне фото дитини з чітким зображенням обличчя, опис у чому була одягнута та речі, на яких можуть бути її відбитки, запах чи волосся;
- надайте поліції якомога більше інформації: її звички, вподобання, якими соцмережами користувалася, чи були конфліктні ситуації вдома чи з однолітками раніше, чи вже залишала домівку і де в цей час перебувала.
Як правило, втеча з дому дитини - це своєрідний протест. Зазвичай за ним стоїть певна вимога: або пом'якшити домашній режим, або змиритися з тим, що дитина інша – не така, як би вам хотілося: не математик, не спортсмен, з іншим мисленням чи уподобаннями. Поважайте її право на власний вибір, на рок-музику, на тунелі у вухах, на інших друзів.
Головна профілактична міра проти втечі дитини з домівки - безумовно любити й чути її, знаходити час для відвертих розмов та спільних занять.
Не вважайте дитячі проблеми дрібними і маловажливими! Цікавтесь чим живе дитина, які її інтереси, в яких соцмережах і групах вона зареєстрована.
Ювенальні поліцейські радять батькам стати для дітей справжніми друзями, приділяти більше уваги і щоденно цікавитись, як дитина проводить своє дозвілля, з ким дружить та чи не ображають її у школі.
Не будьте байдужими до своїх дітей!
Нагадаємо: «Стань помітним на дорозі – збережи собі життя»: у центрі Запоріжжя поліцейські «засвітили» містян флікерами та значками
Відділ комунікації поліції Запорізької області