Мобільними групами поліції спільно з працівниками Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування та активістами громадських формувань постійно проводяться профілактичні заходи з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19. З початку року виявлено близько 140 порушень правил карантину людей.
Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 березня 2022 року. Він передбачає чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. 24 листопада 2021 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до попередньої Постанови №1236, посиливши карантинні правила.
Нагадаємо, що незалежно від кольору епідеміологічної зони чи наявності COVID-сертифікату, забороняється:
- робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників;
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;
- самовільне залишення місця самоізоляції чи обсервації;
- перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж місць для сидіння +50% стоячих місць.
Обов’язковим залишається носіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті.
Запорізька поліція здійснює контроль за дотриманням профілактичних та протиепідемічних заходів у громадському транспорті, закладах громадського харчування, торгівельно-розважальних центрах, місцях скупчення людей тощо.
Щодня активну профілактичну та роз’яснювальну роботу проводять близько 60 рейдових мобільних груп з числа працівників поліції, Держпродспоживслужби, санітарних лікарів, органів місцевого самоврядування та активістів громадських формувань.
Коли превентивні заходи не дають дієвого результату, правоохоронці складають адміністративні матеріали.
З початку 2022 року мобільними групами поліції проведено більше 2600 рейдів, в ході яких перевірено понад 9200 суб’єктів господарювання, які працюють у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, торговельно-розважальні центри, готелі, заклади культури і освіти, фітнес-центри та інші об’єкти.
За результатами рейдів складено 138 протоколів за ч. 1 ст. 44 (Порушення правил карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Поліцейські перевіряють також наявність та достовірність сертифікатів.
Правоохоронці попереджають, що видача та використання підроблених документів – це кримінальне правопорушення. Згідно ч.1 ст.358 Кримінального кодексу України підроблення документу карається штрафом до 17 тисяч гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років. За використання ж завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до двох років.
Поліцейські закликають громадян із розумінням ставитися до профілактичних заходів правоохоронців та не допускати порушень встановлених чинним законодавством карантинних обмежень.
Відділ комунікації поліції Запорізької області