Працівники сектору протидії домашньому насильству Запорізького районного управління поліції відреагували на 212 викликів містян. Внаслідок, стосовно 70 громадян складені адміністративні протоколи та винесені термінові заборонні приписи.
У місті Запоріжжя продовжують роботу мобільні групи реагування поліції на факти вчинення домашнього насильства. Правоохоронці вживають заходи стосовно домашніх кривдників, які вчиняють фізичне, психологічне або економічне насилля в родинах.
Під час спілкування у родинах, поліцейські приділяють значну увагу і превентивним заходам. Усім учасникам конфліктів роз’яснюють норми чинного законодавства і відповідальність за вчинення протиправних дій стосовно членів сім’ї. Також доводиться інформація, як треба діяти у випадках домашнього насильства, куди звертатися, які послуги надаються постраждалим від дій кривдників.
З початку березня 2021 року, працівники мобільних груп міста Запоріжжя отримали та відпрацювали 212 повідомлень пов’язаних з домашнім насильством. За результатами проведених перевірок 70 громадян були притягнуті до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства за ст. 173-2 (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час відпрацювання викликів поліцейські заповнювали форми оцінки ризиків, на підставі яких приймалися рішення щодо винесення термінових заборонних приписів. За неповний місяць винесено 84 таких приписів.
Наприклад, 21 березня, до співробітників сектору протидії домашньому насильству звернулася місцева мешканка 1974 року народження з повідомленням, що її брат погрожує їй фізичною розправою. Прибувши на місце події, працівники поліції встановили, що чоловік в стані алкогольного сп’яніння вчинив домашнє насильство відносно своєї сестри, погрожував їй ножем в присутності трьох неповнолітніх дітей. Відносно порушника застосували заходи фізичного впливу, склали адміністративний протокол за ст. 173-2 КУпАП та винесли терміновий заборонний припис терміном на 10 діб.
Того ж дня, на лінію «102» звернувся мешканець Олександрівського району. Він розповів, що його син 1977 року народження в стані алкогольного сп’яніння вчиняє відносно нього домашнє насильство психологічного та фізичного характеру. За результатами реагування поліції, стосовно домашнього тирана зібрано адміністративний матеріал за ст.173-2 КУпАП та винесено терміновий заборонний припис. Чоловік може отримати покарання у вигляді адмінарешту строком до 15 діб.
За вчинення систематичного домашнього насильства чинним законодавством передбачена і кримінальна відповідальність.
Так, житель Комунарського району неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст.173-2 КУпАП. Проте, продовжував систематично вчиняти домашнє насильство фізичного та психологічного характеру по відношенню до своєї матері 1944 року народження.
17 березня, за матеріалами, зібраними працівниками сектору протидії домашньому насильству, слідчим відділу поліції № 4 Запорізького районного управління поліції відомості були внесені до ЄРДР за ознаками ст. 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України. Фігуранту загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років чи позбавлення волі на строк до двох років.
Правоохоронці закликають громадян не замовчувати насильство. Якщо ви стали жертвою домашнього насильства або свідками домашньої тиранії, звертайтеся до органів поліції за телефоном 102.
Крім того, за інформаційною підтримкою можна звернутися на «гарячу лінію» Кабінету Міністрів України за номером «15-47».
Нагадаємо: На Запоріжжі поліцейські припинили роботу «підпільного» грального закладу.
Відділ комунікації поліції Запорізької області