Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
У Запоріжжі правоохоронці взяли участь у круглому столі з теми «Взаємодія державних структур з питань розшуку зниклих безвісти за особливих обставин»
Опубліковано 25 січня 2024 року о 17:51

Поліцейські, представники обласної влади, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Східного регіонального центру з питань поводження з військовополоненими, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки обговорили нагальні питання й визначили порядок спільних дій щодо встановлення місцезнаходження людей, які опинилися в полоні, загинули внаслідок збройної агресії та тих, чиї долі досі залишаються невідомими.

Захід організовано та проведено за ініціативи головного спеціаліста Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, МВС України Олени Орєшкіної.

Керівник кримінальної поліції Запорізької області Руслан Невожай ознайомив гостей із роботою Центру розшуку. Полковник поліції зазначив: «Підрозділ створено наприкінці грудня. На цей час ми забрали з усіх областей понад 600 розшукових справ відносно мешканців Запорізької області – як цивільних, так і військових, які зникли в інших регіонах країни. Будемо встановлювати їхнє місцезнаходження власними силами. Наразі маємо 2260 безвісно зниклих. У цьому році 93 особи розшукано, з них - 45 невпізнаних трупів ідентифіковано завдяки дослідженню ДНК. Тож, наявність у базі ДНК-профіля кровного родича значно допомагає встановити долю зниклої особи. Ми удосконалюємо методи пошуку та не припиняємо заходи ані на мить».

Головний спеціаліст Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, МВС України Олена Орєшкіна повідомила, що до Центру БЗО щодня звертаються близько 50 громадян. Родинам безвісно зниклих осіб допомагають зареєструватися в особистому кабінеті координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, надають інформацію щодо інстанцій, в які необхідно звертатись. Також громадяни мають можливість отримати безоплатну правову та психологічну допомогу.

Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Євген Мироненко наголосив, що створення Центру БЗО є дуже важливим для нашого регіону. Це - комунікаційна складова, яка не дає можливості недобросовісним організаціям і громадянам маніпулювати родинами безвісно зниклих осіб щодо державних виплат.

Керівник Східного регіонального центру з питань поводження з військовополоненими, депутат Харківської обласної ради Сергій Чебишев зауважив, що працівники їхнього підрозділу вже понад рік активно працюють із сім’ями військових та військовополонених. Вони готові поділитись набутим досвідом із Запоріжжям. Він зауважив: «Разом із поліцією, військовими комісаріатами ми зможемо надавати повноцінний сервіс людям, які втратили зв’язок із рідними».

Присутні обговорили проблемні питання, визначили вектори подальшої співпраці та ефективної комунікації із сім’ями зниклих осіб.

Правоохоронці роблять усе можливе, щоб знайти та повернути додому наших захисників і цивільних громадян, які зникли за особливих обставин.

Відділ комунікації поліції Запорізької області




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux