8 липня працівники поліції ювенальної превенції України відзначають 23 річницю із Дня створення служби.
Побачивши здорову та щасливу дитину, навряд чи хтось задумувався: скільки стоїть роботи за цією цінною дитячою усмішкою. Здорове та щасливе дитинство – нелегке завдання, за ради якого працює кожен працівник поліції ювенальної превенції. Це робота поліцейського за покликанням. Мабуть, немає складнішого завдання у дорослих, ніж зрозуміти дитину, особливо ту, яка загубилась, або боїться своїх власних батьків, скоїла злочин чи стала його жертвою. Кожний свій день поліцейські ювенальної превенції присвячують майбутньому України – її підростаючому поколінню, забезпечуючи найголовніше право кожної дитини – право на щасливе дитинство і гідне майбутнє в нашій країні!
Тож хочемо познайомити Вас з тими, для кого вдень та вночі, у вихідні та в будні, завжди на першому місці - діти, яким потрібна допомога. Знайомтесь – працівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області.
Начальник відділу – майор поліції Ольга Зінченко. На перший погляд, тендітна дівчина, але щодня вона вирішує масу завдань, направлених на те, щоб кожна дитина області почувалася у безпеці, а її права не порушувалися. Вона підтримує та допомагає підлеглим, яких по регіону – 62 співробітники.
З них – 4 працюють у Головному управлінні Національної поліції області та є надійною опорою із надання практичної та методичної допомоги працівникам ювенальної превенції територіальних підрозділів поліції. Це старший інспектор відділу ювенальної превенції підполковник поліції Олена Юхимчук, старший інспектор з особливих доручень майор поліції Марина Джеглава, інспектори відділу майор поліції В’ячеслав Плачков та капітан поліції Костянтин Ульяненко.
Їхні будні – це постійний рух, спрямований на запобігання вчиненню правопорушень дітьми, стосовно них. Це пошуки зниклих безвісти неповнолітніх. Це постійна робота з дітьми, які опинилися з тих чи інших причин у складних життєвих обставинах або знаходяться на профілактичному обліку як схильні до вчинення правопорушень.
Це постійні пошуки шляху до розуміння та налагодження дружніх відносин із підлітками. Робота із протидії домашньому насильству, а також жорстокому поводженню з дітьми («булінг»). Рейди із профілактики та заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності, у тому числі здійснення поліцейського піклування щодо неповнолітніх.
Про важливість діяльності цього підрозділу говорить і статистика. З початку цього року працівники поліції розшукали 361 дитину, притягнули до відповідальності за неналежне виконання обов’язків з виховання дітей 709 батьків (ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та припинили 40 фактів домашнього насильства (ст.173-2 КУпАП).
За цими цифрами стоїть щоденна, дуже часто цілодобова, робота. Але кожен працівник знає, що час витрачений не дарма, а його служба – благородна і така необхідна. І якщо хоч одна дитина буде врятована, знайдена або їй допоможе навіть добре слово, це найголовніше та найприємніше, що може бути для поліцейського.
8 липня працівники поліції ювенальної превенції всієї країни відзначають своє професійне свято. Тож вітаємо тих, у кого кожний день - неоціненний внесок у світле майбутнє України.
Відділ комунікації поліції Запорізької області