Минулої доби до правоохоронців звернулись 18 громадян із повідомленнями про шахрайські дії невідомих. Поліцейські закликають громадян бути пильними, перевіряти інформацію з проханнями про допомогу та дотримуватись правил безпеки при операціях в Інтернеті.
Сума збитків, завданих громадянам лише у трьох випадках шахрайських дій становить близько 80 тисяч гривень.
Так, до ВП №4 (Комунарський) Запорізького райуправління поліції надійшла заява від 39-річної громадянки. Жінка розповіла, що в месенджері "Telegram" вона отримала повідомлення від знайомої з проханням дати гроші в борг. Заявниця через мобільний додаток одного з банків перерахувала близько 20 тисяч гривень на вказаний рахунок. Лише потім дізналась, шо смс надійшло зі зламаної сторінки.
30 жовтня до Запорізького РУП звернувся громадянин, який став жертвою шахраїв. На мобільний телефон його 58-річного знайомого зателефонував чоловік, який представився племінником та попросив надати гроші в борг для вирішення побутових проблем. У цей час заявник знаходився поруч та запропонував надати допомогу. Не перевіряючи інформацію, зі своєї банківської картки чоловік перерахував понад 50 тисяч гривень на вказані зловмисником рахунки. Згодом чоловіки зрозуміли, що їх ошукали.
Цього ж дня, у пастку шахраїв потрапив і 52-річний житель Хортицького району. Громадянин в соціальній мережі "Facebook" побачив оголошення про виплату грошової допомоги від одного з банків. Він перейшов за вказаним посиланням, ввів свої особисті дані, реквізити банківської картки та дані онлайн-банкінгу. Після чого з його рахунку зникли гроші в сумі майже 8 тисяч гривень.
За фактами злочинів, передбачених ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, відкрито кримінальні провадження. Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до скоєння злочинів.
Поліцейські Запоріжжя вкотре нагадують громадянам, як не потрапити «на гачок» телефонних аферистів та інтернет-шахраїв:
- перевіряйте інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або в особисті повідомлення з акаунтів ваших знайомих. Не поспішайте перераховувати кошти, а зателефонуйте тому, хто просить про допомогу;
- щоб запобігти зламу сторінок у соцмережах, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису. Налаштуйте двофакторну автентифікацію скрізь, де це можливо;
- нікому не повідомляйте свої логіни й паролі, не вводьте їх на незнайомих та підозрілих сайтах;
- інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, отримуйте лише з офіційних джерел;
- уникайте сумнівних гіперпосилань;
- не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте та негайно звертайтеся до поліції на спецлінію 102.
Нагадаємо: Продавали неіснуючі товари: запорізькі слідчі повідомили про підозру групі інтернет-шахраїв
Відділ комунікації поліції Запорізької області