Аферисти продовжують різними шляхами наживатися на довірі людей. Запоріжцям пропонують ставити «лайки» в соцмережах та просять перераховувати кошти на вказані рахунки, обіцяючи повернути їх разом із «заробітною платою». Також, зловмисники «рекомендують» довірливим користувачам купляти товари, за продаж яких нібито можна отримати відсоток. Отримавши гроші, зникають зі зв’язку.
Сума збитків, завданих громадянам лише у двох випадках, склала 228 000 гривень.
Днями до відділу №4 (Комунарський) Запорізького районного управління поліції надійшло звернення від 32-річної запоріжанки. В месенджері «Телеграм» вона отримала запит на листування від незнайомої людини, яка запропонувала підробіток, а саме – купувати криптовалюту та перераховувати її на інші рахунки, а потім отримувати відсоток від продажу. Погодившись, заявниця для оплати в декілька транзакцій перерахувала 60 000 гривень. Через деякий час вона вирішила повернути свої гроші з відсотками, втім адміністратор попередив про необхідність додаткових вкладень. Потерпіла пояснила, що через відсутність коштів вона не може цього зробити, після чого її заблокували.
Також до ВП №1 (Вознесенівський) ЗРУП звернулася 30-річна місцева жителька. В одному з месенджерів вона отримала повідомлення від невідомої особи з пропозицією додаткового заробітку – проставляти «вподобайки», а також здійснювати покупку і перепродаж товарів. Жінка на це погодилась. Під час виконання завдання вона переказала на вказані банківські картки 168 000 гривень. Лише згодом містянка зрозуміла, що її ошукали.
Поліцейські вкотре закликають громадян бути уважними та нагадують правила, які допоможуть убезпечити себе від шахрайських схем в інтернеті:
- щоб запобігти зламу сторінок у соцмережах, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису. Налаштуйте двофакторну автентифікацію скрізь, де це можливо;
- нікому не повідомляйте свої логіни й паролі, не вводьте їх на незнайомих та підозрілих сайтах;
- інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, отримуйте лише з офіційних джерел;
- уникайте сумнівних гіперпосилань;
- не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам.
У випадку, якщо ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте та негайно звертайтеся до поліції на спецлінію 102.
Відділ комунікації поліції Запорізької області