Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Нацполіція разом із КМЄС запустила інформаційно-роз’яснювальну кампанію «Пристібайся – не жахайся»
Опубліковано 17 березня 2021 року о 18:05

Її метою є заохочення українців пристібатися пасками безпеки в автомобілях.  Презентація проєкту відбулася сьогодні, 17 березня, за участі заступника Голови Національної поліції України Олександра Фацевича, першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького та заступника голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредріка Весслау.

Інформаційна кампанія «Пристібайся – не жахайся» є спільною ініціативою Національної поліції України і Консультативної місії ЄС в Україні і триватиме протягом березня-травня у великих містах: Києві, Одесі, Маріуполі, Львові та Харкові. Цільовою аудиторією кампанії є дорослі віком від 18-ти до 50-ти років, а також школярі. Основне завдання, яке ставлять перед собою ініціатори, - це  вироблення в українців звички використовувати паски безпеки.

І з водіями, і пасажирами будуть проводитися інформаційно-роз’яснювальні бесіди на дорогах міст і паркінгах великих торгово-розважальних центрів. Також на вихідні в різних містах України будуть облаштовуватися спеціальні інформаційно-демонстраційні зони із симулятором зіткнення: так поліція навчатиме школярів, як убезпечити себе під час поїздки на задньому сидінні авто.

Під час презентації Олександр Фацевич зазначив, що в минулому році у ДТП постраждало майже 32 тисяч осіб, ще понад 3,5 тисяч громадян загинули. При цьому серед причин загибелі людей він назвав і нехтування  таким елементарним заходом, як використання пасків безпеки.

«Верховна рада України підтримала законопроект, який збільшує штрафи у сфері безпеки дорожнього руху, в тому числі – за порушення правил користування пасками безпеки. Наша мета у цій кампанії - запобігти травмуванню та звернути увагу на безпеку під час поїздки не тільки водія, а й пасажирів», - наголосив заступник Голови Нацполіції.

За словами першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції, за минулий рік підрозділи Національної поліції України склали понад 300 тисяч протоколів за порушення правил користування  ременями безпеки. Також він зауважив, що в суспільстві є багато міфів та стереотипів, пов’язаних із необхідністю використання ременів безпеки.

«Ця кампанія спрямована на інформування громадян про важливість того, чому необхідно пристібатися, роз’яснення, що це не тільки обов’язок водія, це відповідальність і обов’язок кожного пасажира. Паски безпеки рятують життя, тож їх використання - це той маленький елемент, який ми повинні довести до автоматизму. Ми маємо запобігати таким правопорушенням, змінювати правосвідомість водіїв та пасажирів, аби зберегти здоров’я та врятувати життя людей», - повідомив Олексій Білошицький.

Своєю чергою заступник голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Фредрік Весслау зазначив, що безпека дорожнього руху завжди в центрі уваги країн-членів Європейського Союзу:

«Для мене як громадянина Швеції ця кампанія становить особливий інтерес, тому що перший ремінь безпеки був створений саме у Швеції. У 1959 році вперше такий ремінь безпеки було встановлено на автомобілях. Ремінь безпеки вважається одним із найефективніших елементів захисту пасажирів в автомобілі: за різними дослідженнями, було доведено, що завдяки ременю безпеки врятовано більше мільйона людей по всьому світі».

Представник КМЄС  повідомив, що в Європі на задньому сидінні паски безпеки використовують 74% пасажирів, а на передньому - 88.

«Попри це,  безпека дорожнього руху  залишається важливою для всіх держав Європейського Союзу. З досвіду ми знаємо, що такі інформаційні кампанії у поєднанні із заходами, які виконує поліція, є дійсно ефективними. Для реалізації та досягнення успіху потребується час, але це працює», - запевнив Фредрік Весслау.

Спікери побажали успіху кампанії і висловили подяку всім, хто приєднався і підтримує ініціативу Нацполіції та КМЄС, зокрема громадським організаціям, онлайсервісам виклику таксі та мережам АЗС.

Довідково

У грудні 2020 року компанія Gradus Research проводила опитування «Сприйняття та використання пасків безпеки водіями та пасажирами». У ньому взяли участь 1000 респондентів віком 18-50 років у Києві, Львові, Маріуполі, Одесі й Харкові.

Згідно з результатами онлайн-дослідження, 95% респондентів згодні з тим, що пристібатися важливо, щоб уберегти життя в разі аварії. Однак, коли справа доходить до поїздки на авто, далеко не всі згадують про це переконання. 82% опитаних заявили, що пристібаються на передньому сидінні, але лише 52% роблять це постійно. Що стосується водіїв, тут показники ще нижчі: принаймні час від часу пристібаються 48% водіїв, проте лише 39% стверджують, що користуються паском безпеки завжди. Найгірша ситуація із користуванням пасками на задньому сидінні. Тільки 26% опитаних стверджують, що пристібаються, коли сидять позаду, і лише 12% звикли робити це щоразу.

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux