У період нересту браконьєри не зважають на правові обмеження, вкрай необхідні для відтворення водних біоресурсів. Упродовж кількох днів правоохоронці вилучили у порушників понад 1400 метрів незаконних знарядь лову. З метою протидії «мародерам» на воді в акваторії Дніпра здійснюються профілактичні рейди.
Нагадуємо: нерестова заборона на вилов водних біоресурсів на водоймах Запорізької області триватиме з 1 квітня до 20 травня, на Дніпровському водосховищі - з 5 квітня до 10 червня, а на річці Дніпро від греблі Дніпровської ГЕС - з 10 квітня до 15 червня.
Браконьєрство – це не тільки злочин проти довкілля, а ще й загроза для національної екологічної безпеки України. Відтак, одне з пріоритетних завдань поліції та інших спеціальних суб’єктів – максимально ефективно протидіяти варварському вилову та знищенню водних біоресурсів у період їх природного відновлення, а особливо – під час бойових дій.
Для недопущення будь-яких правопорушень у сфері злочинів проти довкілля працівники сектору поліцейської діяльності на воді Запорізького райуправління поліції разом із працівниками Державного агентства рибного господарства патрулюють річку Дніпро та її узбережжя, а також проводять профілактичні заходи задля недопущення порушень нерестової заборони. Також правоохоронці попереджають незаконний вихід будь-яких плавзасобів на водойми регіону (відповідно до вимог розпорядження Запорізької обласної державної адміністрації № 134 від 26.03.2022).
Так, у період з 1 до 8 квітня поліцейські виявили вісім правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 117 (Порушення правил користування малими, спортивними суднами та водними мотоциклами) КУпАП та 9 інших правопорушень у сфері злочинів проти довкілля.
Таким чином упродовж зазначеного періоду працівники поліції попередили збиток рибному господарству України на суму понад 282 000 гривень. Також водні поліцейські витралили з водойм незаконні знаряддя лову – понад 1 050 метрів сіток та 360 метрів раколовок.
Поліція Запоріжжя закликає громадян сумлінно дотримуватися встановлених норм природоохоронного законодавства. Пам’ятайте, наша спільна мета – не тільки захистити природні ресурси, а зберегти генетичний фонд живої природи України.
Якщо ви стали очевидцем порушення правил рибальства та незаконної реалізації риби, не зволікайте – повідомляйте про це за номером 102.
Відділ комунікації поліції Запорізької області