За результатами проведеної перевірки відносно 32 правопорушників складені адміністративні матеріали за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) КУпАП. З метою негайного припинення фактів домашнього насильства працівники поліції винесли 43 термінові заборонні приписи.
16 грудня близько 12:10 за допомогою до поліції звернулась мешканка Хортицького району Запоріжжя. Прибувши на місце виклику працівники мобільної групи з протидії домашньому насильству встановили, що співмешканець заявниці, громадянин Молдови, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, під час раптово виниклої сварки кричав, погрожував фізичною розправою цивільній дружині, а потім в присутності їх 5-річного сина наніс їй удари по обличчю та вигнав з квартири.
Поліцейські припинили протиправні дії сімейного кривдника та склали відносно нього адміністративний протокол за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування ) КУпАП. З метою припинення та недопущення подальших протиправних дій винесено терміновий заборонний припис строком на 10 діб. Під час оформлення матеріалів правопорушник поводив себе зухвало та агресивно, погрожував працівникам поліції. Тому відносно останнього складено адміністративний протокол за ст. 185 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) КУпАП.
Як зазначають правоохоронці, для ефективної протидії домашньому насильству важливим є не тільки захист постраждалих від агресора, але й проведення роз’яснювальної роботи з населенням. Про цю проблему треба говорити, її не можна замовчувати.
Саме тому в рамках інформаційного заходу працівники мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства завітали до Запорізького колегіуму «Елінт». Учням молодших класів поліцейські роз’яснили норми діючого законодавства в сфері домашнього насильства та булінгу. Наголосили на необхідності дотримання правил поведінки, взаємоповаги та толерантного ставлення один до одного, а також недопустимості будь-якої форми насильства.
Разом з дітьми правоохоронці обговорили важливість своєчасного реагування на виникнення конфліктів, дотримання алгоритму дій у разі випадків насильства, булінгу та вжиття відповідних заходів до правопорушників.
Наприкінці правоохоронці підкреслили, що у разі конфліктних ситуацій малеча завжди може звертатись за допомогою до батьків, вчителів та поліцейських. Будь-яку проблему завжди можна вирішити!
Нагадаємо: У Запоріжжі стартувала інформаційна компанія «Річ у тім 2.0»: поліцейські закликають не замовчувати домашнє насильство.
Відділ комунікації поліції Запорізької області