Протягом двох діб правоохоронці задокументували п’ять порушень Правил рибальства та попередили завдання шкоди державі на 36 тисяч гривень.
З метою недопущення незаконно вилову біоресурсів співробітники сектору поліцейської діяльності на воді Запорізького райуправління спільно з державними інспекторами Запорізького рибоохоронного патруля продовжують здійснювати заходи з попередження грубих порушень правил рибальства.
Учора, 23 грудня, водні поліцейські провели відпрацювання акваторії Балабінської затоки Каховського водосховища. Під час рейду правоохоронці виявили у водоймі браконьєрське знаряддя лову – сітку ліскову з живими біоресурсами.
На місце події викликали працівників Запорізького рибоохоронного патруля. Спільно з інспекторами поліцейські вилучили з води понад 100 метрів сітки ліскової. Її вартість становить близько 5 тисяч гривень. В ході перевірки знарядь лову з’ясувалося, що в них потрапили різні види риб – сазан, товстолоб та лящ. Загальна вага незаконного улову склала понад 25 кілограм. Його вартість оцінюється в суму понад 36 тисяч гривень. Біоресурси в живому стані поліцейські повернули в природнє середовище.
Наразі проводяться оперативні заходи щодо встановлення власників заборонених знарядь лову.
Того ж дня під час відпрацювання місць торгівлі у Комунарському районі співробітники сектору поліцейської діяльності на воді Запорізького РУП виявили та зафіксували порушення порядку реалізації водних біоресурсів. Місцевий мешканець, 1982 року народження, який здійснював торгівлю живою рибою, не зміг надати будь-яких документів на водні біоресурси.
Відносно порушника складено адміністративний протокол за ч.1 ст.88-1 (Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Водні біоресурси вилучені до рішення суду.
Сьогодні, 24 грудня, з метою профілактики та виявлення правопорушень у сфері незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом поліцейські спільно з інспекторами Державного агентства рибного господарства провели відпрацювання берегової ліній річки Дніпро.
Під час відпрацювання затоки, яка традиційно належить до переліку заборонених для рибальства зимувальних ям, - так званої «Труби» правоохоронці виявили п’ять фактів порушення Правил рибальства.
Відносно всіх порушників складені адміністративні протоколи за ч. 3 ст. 85 (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу) КУпАП.
Працівники водної поліції наголошують, що з 1 листопада діє заборона на вилов риби на територіях зимувальних ям у водоймах Запорізької області. Вона триватиме до початку нерестової кампанії 2023 року. У цей період любительська риболовля дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям. При цьому дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство, – не більше десяти на одну особу.
За вилов риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, штраф – до 170 грн. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову – ч. 4 ст. 85 КУпАП, штраф – до 680 гривень.
Відділ комунікації поліції Запорізької області