У зонах первинної комунікації з вільним доступом, громадяни зможуть отримати консультативну, інформаційну допомогу та інші поліцейські послуги. Також в районному поліцейському управлінні невдовзі буде впроваджено систему «Custody Records».
8 грудня у Мелітопольському районному управлінні поліції і в поліцейських підрозділах Приазовської територіальної громади, у селищі міського типу Якимівка, а також в приміщенні сектору поліції курортної Кирилівки, почали функціонувати поліцейські фронт-офіси.
Протягом року для створення зон надання громадянам першочергових інформаційних та консультативних послуг у вказаних підрозділах поліції було проведено перепланування робочої зони, капітальні ремонти, обладнання меблями та оснащення сучасною технікою.
Все це стало можливим завдяки проєкту ПРООН з реабілітації відділень поліції на узбережжі Азовського моря в якості міжнародної технічної допомоги, згідно з проєктом «Підтримка ЄС для Сходу України – відновлення, зміцнення миру та врядування».
Наразі у фронт-офісах знаходиться вся необхідна комп’ютерна техніка з доступом до відомчих баз даних, а також камери відеоспостереження. Також, для відвідувачів створені комфортні умови перебування: м’які меблі, показ інформаційних відеоматеріалів, сучасний санвузол.
Оновлено центральний вхід Мелітопольського районного управління поліції. Тут встановлено пандус для забезпечення вільного доступу до отримання поліцейських послуг особами з інвалідністю.
Проінспектували роботу фронт-офісів заступник начальника ГУНП в Запорізькій області Юрій Небеський, керівник Мелітопольського районного управління поліції Андрій Бідило, представники Консультативної місії Європейського союзу в України, а також старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності в Запорізькій області Людмила Хоменко.
В районному управлінні поліції, учасники заходів обговорили питання встановлення системи «Custody Records», яка у цілодобовому режимі передбачає відеофіксацію дій із затриманими громадянами. «Впровадження цієї системи є прикладом сучасної світової практики правоохоронної діяльності, яка дає змогу посилити гарантії захисту затриманих осіб від неналежного поводження, а також захистити самих правоохоронців, убезпечити їх від можливих провокацій та неправдивих звинувачень з боку затриманих осіб», - розповіла присутнім Людмила Хоменко.
Тож, переймаючи світовий досвід правоохоронної діяльності, в Мелітопольському РУП вже виділено приміщення, які при допомозі представників Консультативної місії, будуть оснащені сучасними цифровими відеокамерами, у тому числі з можливістю аудіозапису. Ще в найближчих планах керівництва районного управління мелітопольської поліції, облаштування окремої кімнати для роботи інспектора з дотримання прав людини, проведення слідчих дій чи конфіденційного побачення з захисником.
Нагадаємо, що у Мелітопольському районному управлінні поліції вже функціонує перша «зелена кімната», оснащена за сучасними європейськими стандартами. Тут створені комфортні умови для перебування малолітніх та неповнолітніх дітей, з якими у разі виникнення необхідності працюють ювенальні поліцейські та психологи.
Відділ комунікації поліції Запорізької області