Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Мета МВС – захистити дітей, які постраждали від кримінальних правопорушень та знизити психологічні травми під час слідчих дій – Денис Монастирський
Опубліковано 17 серпня 2021 року о 15:35

Сьогодні, 17 серпня, в Офісі Генерального прокурора відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо створення міжсекторного центру захисту для дітей, які постраждали та стали свідками насильства кримінального правопорушення (модель Barnahus) з міжнародною організацією Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що реалізація цього Проєкту - новий крок на шляху до максимального втілення на практиці міжнародних стандартів «правосуддя дружнього до дитини». 

Він згадав, що під час керування Комітетом з питань правоохоронної діяльності ВРУ, разом з МВС, ГПУ та Міністерством юстиції, було впроваджено багато нових законодавчих ініціатив для створення безпечного середовища для дітей. 

Очільник правоохоронного відомства зазначив, що МВС продовжуватиме кроки в цьому напрямку, а також буде реалізовувати та просувати нові ідеї для посилення правосуддя дружнього до дитини. 

Міністр внутрішніх справ розповів, що цього року Верховна Рада вже змінила законодавство з метою захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства. 

Наступна мета МВС – зробити так, щоб і постраждалі від кримінальних правопорушень діти і неповнолітні свідки були максимально захищені, могли отримувати ефективну психологічну реабілітацію та не переживали повторно травмуючу ситуацію. 

«Спільно з Офісом Генерального прокурора, Міністерством юстиції та Національною поліцією України у нас є чітке бачення, як це можна реалізувати. Нас чекає зміна Кримінального процесуального кодексу в частині процедури допиту неповнолітніх, які постраждали від насильства. 

І слідчі поліцейські, і прокурори повинні оволодіти спеціальними навичками саме для розслідування категорії злочинів, де фігурують діти, як потерпілі чи свідки. Тому необхідно провести спільні тренінги для слідчих та прокурорів із залученням ЮНІСЕФ», - заявив міністр внутрішніх справ. 

Денис Монастирський додав, що МВС і Нацполіція забезпечать відповідну взаємодію і співпрацю по належній реалізації цього Проєкту. 

«Спільно з Офісом генерального прокурора працюємо над законопроєктом щодо забезпечення проведення розслідування та кримінального провадження в найкращих інтересах та з повагою до прав дитини», - зазначив очільник правоохоронного відомства. 

Денис Монастирський подякував ЮНІСЕФ за їх лідерську роль в забезпечені того, щоб проєкт «Barnahus» відбувся в Україні. 

Варто зазначити, що проєкт «Barnahus» - це створення спеціалізованого закладу, який враховує положення Кримінального процесуального кодексу в дружньому до дитини середовищі та мінімалізує наслідки травмування неповнолітньої жертви чи свідка злочину. Учасники цього проєкту можуть розраховувати на комплексну соціальну, психологічну, правову та медичну допомогу. 

Наразі він успішно впроваджується у Вінницькій області. Там вже презентовано перший в Україні Центр захисту та соціально-психологічної підтримки постраждалим у процесі правосуддя дітей. Також 26 липня у Миколаєві місцева влада виділила приміщення для облаштування такого ж Центру, який буде працювати за моделлю «Barnahus».


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux