Робити добрі справи задля мирного майбутнього України – обов’язок кожного громадянина. Для правоохоронців здача крові стала вже не просто доброю традицією. Для більшості – це принципова справа: здав кров свою – врятував життя іншому
Реалії воєнного сьогодення більше, ніж жорстокі. За кожен метр української землі ЗСУ вимушені невтомно боротися ціною не тільки власного здоров’я, а й життя. Наші військові втрачають кров на передовій, ми ж задля їхнього порятунку ділимося нею в тилу.
Для того, щоб врятувати чиєсь життя, потрібно небагато – мати задовільний стан здоров’я та бажання долучитися до донорства. Завідувачка відділу комплектування донорських кадрів обласного центру служби крові Олена Боловінова розповідає: «Донором може стати будь-яка здорова людина віком від 18 років, вагою не менше п'ятдесяти кілограмів, яка завчасно готувалася та дотримуватися дієти. Всі наші клієнти дисципліновані, адже розуміють, яку важливу справу вони роблять. Кров потрібна будь-яка, проте найбільш «цінною» вважається з негативним резус-фактором. Дякуючи нашим правоохоронцям банк крові завжди поповнюється, але важливо, щоб цей процес був систематичним».
Так, за п’ять місяців поточного року 365 працівників запорізької поліції поповнили банк крові майже на 170 літрів. Це, у свою чергу, врятувало життя понад тисячі захисників.
Такі благодійні «донати» сьогодні надзвичайно цінні. З однієї порції при переробці виготовляються еритроцити, плазма і за потреби - тромбоцити. Ці три пакети потраплять до трьох різних людей і рятують їм життя.
«Вважаю своїм обов’язком долучитися до доброї справи. Кожен маленький крок наближує нашу спільну Перемогу. І ми можемо цей процес пришвидшити», – каже поліцейський Максим Михайліченко.
Відділ комунікації поліції Запорізької області