Щодня аферисти вдаються до більш вигадливих схем заробітку на пересічних користувачах соціальних мереж. Ошуканці поширюють фейки про соціальні виплати, надсилаючи повідомлення від імені сторінок державних організацій, чим вводять юзерів в оману.
Соціальними мережами шириться неправдива інформація, нібито Організація Об’єднаних Націй поновила грошові виплати для українців. Фейкороби зазначили і суму так званої «допомоги» — від 6 000 до 12 000 гривень.
Шахраї надсилають повідомлення з фішинговим посиланням, де начебто можна оформити таку виплату. Для її отримання необхідно перейти на сайт та у спеціально відведених полях вказати дані банківської картки.
Так, 27 січня на лінію 102 зателефонував чоловік, який повідомив, що у месенджері "Telegram" йому надійшло повідомлення про отримання грошової допомоги від ООН. Заявник, перейшовши за посиланням, ввів номер банківської картки, логін та пароль від приватного кабінету та згодом виявив, що з його рахунку двома транзакціями були списані грошові кошти.
Поліція Запоріжжя закликає громадян бути обачними та радить:
- отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
- не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток;
- якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському веб-сайті, негайно блокувати платіжну картку за допомогою мобільного застосунка або гарячої лінії банку;
Навіть якщо ви запідозрили, що відносно вас скоєні шахрайські дії, негайно звертайтеся до поліції.
Відділ комунікації поліції Запорізької області