Слідчі, криміналісти та вибухотехніки Запорізького регіону розповіли представникам закладів вищої освіти системи МВС про особливості документування та розслідування злочинів, пов’язаних зі збройною агресією рф проти України. Отримані знання та навички будуть впроваджені в навчальний процес і фахову підготовку майбутніх правоохоронців.
Вже понад 1,5 року працівники слідчих та криміналістичних підрозділів Національної поліції України здійснюють збір, фіксацію, документування та розслідування злочинів, учинених військовослужбовцями рф.
10 жовтня поліцейські, які вміло застосовують у роботі сучасні технології, поділились з запрошеними науковцями досвідом щодо досудового розслідування воєнних злочинів окупаційної армії.
Участь у практичному семінарі взяли керівник Департаменту освіти, науки та спорту МВС, очільники обласного главку поліції та працівники підрозділів слідчого управління, в тому числі спеціалісти-криміналісти та спеціалісти вибухотехнічної служби поліції, а також педагоги та науковці закладів вищої освіти системи МВС з Донеччини, Харкова, Дніпра та Києва.
«У той час, коли наша країна та її громадяни змушені жити й працювати в умовах воєнного стану, вищі навчальні заклади системи МВС не можуть дозволити собі здійснювати підготовку некваліфікованих кадрів, - зазначив керівник Департаменту Олександр Тарасенко. – Для того, щоб завтра наші випускники прийшли до підрозділів поліції та якісно виконували свої завдання, викладачам необхідно адаптуватись до реалій сьогодення й переймати практичний досвід наших колег».
Очільник ГУНП в Запорізькій області Артем Кисько привітав присутніх та зазначив: «Війна у нашій країні триває вже дев’ять років. Щоб вижити і перемогти, необхідно навчатись та вдосконалювати практичні навички. Аби притягнути до кримінальної відповідальності зрадників та окупантів, потрібно не просто задокументувати їхні протиправні дії, а й вийти на міжнародний рівень у розслідуванні воєнних злочинів. Для цього працівники слідчих підрозділів постійно підвищують професійний рівень, впроваджують у роботу сучасні технології, нові процесуальні та безпекові заходи. Тому сьогоднішня зустріч – це крок уперед задля нашого майбутнього та перемоги».
Під час теоретичної частини працівники поліції розповіли про особливості проведення огляду місця події, фіксації і збору речових доказів та подальшого документування воєнних злочинів. На прикладах кримінальних проваджень обговорили проблематику та складнощі, які виникають у їх розслідуваннях.
Крім цього, учасників семінару ознайомили з сучасними технічними засобами, прийомами та методами діяльності, які застосовують правоохоронці під час досудового розслідування кримінальних правопорушень та здійснення оперативно-розшукової діяльності. Продемонстрували роботу сучасних пересувних ДНК-лабораторій, а також фрагменти ракет, вилучених на місцях влучань в житлові будинки міста Запоріжжя.
Оцінити наслідки ворожих обстрілів на практиці учасники заходу мали змогу безпосередньо на місцях влучань ворожих ракет в об’єкти інфраструктури обласного центру. У подальшому викладачі зможуть впровадити отримані знання в освітній процес та передати курсантам і студентам закладів вищої освіти МВС.
Відділ комунікації поліції Запорізької області