Опанувати навички само- та взаємодопомоги в екстремальних умовах правоохоронцям допомагали лікарі-науковці, волонтери та парамедики різних державних і громадських організацій. Цього тижня ще 24 правоохоронці «озброїлись» знаннями, що рятують життя, й готові приймати виклики сьогодення та надавати допомогу тим, хто її потребує.
В сучасних реаліях українці мають бути відповідальними не тільки за своє життя, а й вміти піклуватись про ближнього. Адже отримати поранення під час війни може будь-хто, а вчасно накладений турнікет допоможе врятувати життя.
Для правоохоронців, які першими прибувають на місця прильотів та несуть службу безпосередньо на лінії зіткнення, ази порятунку людини життєво необхідні.
Саме тому за ініціативи керівництва ГУНП в Запорізькій області з жовтня 2022 року для всіх працівників поліції організовані тренінги з екстреної домедичної допомоги. Курс сформований із урахуванням військових реалій і включає теоретичні та практичні заняття.
Навчання для правоохоронців проводять наукові співробітники Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, сертифіковані інструктори Центру тактичної медицини «КОЛЕСО» й Товариства Червоного Хреста.
Цього тижня під час дводенного тренінгу фахівці ЗДМФУ та ЦТМ «КОЛЕСО» ознайомили поліцейських із алгоритмом первинного медичного сортування великої кількості постраждалих за системою «SALT», вмістом індивідуальної аптечки IFAK та технікою огляду постраждалого за алгоритмом MARCH в умовах бойових дій.
Слухачі курсу дізнались, як зупинити критичну кровотечу, правильно провести базову серцево-легеневу реанімацію, безпечно користуватись автоматичним зовнішнім дефібрилятором і стабілізувати стан постраждалого.
Під час практичної частини правоохоронці опанували техніку тимчасової зупинки критичної кровотечі з використанням турнікетів, джгутів SWAT-Т, ізраїльського бандажу, а також тампонування ран з використанням оклюзійної торакальної пов'язки.
Працівники поліції відзначають, що отримані навички допоможуть відпрацювати автоматичні дії та виробити звичку, яка сильніша за відчуття страху або нервування. Саме вона допоможе не розгубитись у критичній ситуації та впевнено надати допомогу постраждалим на місці події.
Наприкінці курсу організатори тренінгів вручили поліцейським сертифікати та висловили сподівання, що їм не доведеться застосувати на практиці отримані знання.
Відділ комунікації поліції Запорізької області