Внутрішня безпека поліції з початку року вилучила понад 200 тисяч гривень, наданих поліцейським у якості хабарів

Запобігання корупції

У січні 2019 року за матеріалами Департаменту внутрішньої безпеки слідчими поліції різних регіонів України задокументовано 20 фактів надання неправомірної вигоди працівникам поліції. Пропонували хабара зазвичай винні у різного роду адміністративних та кримінальних правопорушеннях. Тим самим вони скоювали ще один злочин, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.  

Упродовж січня цього року оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно з працівниками поліції різних областей України під процесуальним керівництвом прокуратури затримали 21 особу за спробу підкупити поліцейських.

Найчастіше пропозиція хабара надходила від осіб за повернення вилученого у рамках кримінального провадження майна, злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Уникнути відповідальності таким чином намагалися також підозрювані у крадіжках, шахрайстві, хуліганстві, розкраданні бюджетних коштів. 

Так, на Хмельниччині депутат Камянець-Подільської міської ради запропонував хабара у розмірі 500 доларів США посадовцю поліції Управління захисту економіки. Гроші зловмисник приніс за непритягнення до відповідальності його сина, а за сумісництвом – колеги по партії, який, продавши квартиру, не зазначив про це у декларації.  

В Одесі оперативники внутрішньої безпеки НПУ задокументували корупційну діяльність одного з чиновників. Посадовець райдержадміністрації приніс 12 тисяч гривень начальнику слідчого підрозділу поліції за уникнення кримінальної відповідальності. Чоловік обіймав керівну посаду, подавши до відділу кадрів фальшивий диплом про вищу освіту.

Житомирське управління ДВБ НПУ затримало на передачі тисячі доларів США посадовцю обласної поліції. Такою сумою водій, винний у смерті чоловіка, намагався закрити розпочате кримінальне провадження.

Ще 500 доларів США неправомірної вигоди працівнику поліції Управління захисту економіки надав мешканець Буковини, якого запідозрили у шахрайстві. Киянка, у якої правоохоронці вилучили 0,5 кг марихуани, разом зі своєю родичкою принесла тисячу доларів США слідчому поліції.  

Загалом, лише за перший місяць 2019 року, оперативники ДВБ НПУ разом з працівниками поліції столиці та регіонів задокументували надання неправомірної вигоди поліцейським на суму понад 200 тисяч гривень. Порушники затримані, їм оголошено підозри та обрано запобіжні заходи. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.


Департамент внутрішньої безпеки
Національної поліції України