За злочини на виборах 2015 року було засуджено 81 особу

Новини

Покарання встановлювалися судом залежно від тяжкості кримінального правопорушення. Переважно цих осіб суд звільняв від відбування основного покарання з випробуванням на певний іспитовий строк. Водночас у 2018 році вже винесений вирок з реальним відбуванням покарання у вигляді позбавлення волі – за підкуп виборців на виборах в ОТГ.

Станом на сьогоднішній день до судів у різних регіонах держави направлено 75 кримінальних проваджень за вчинення злочинів проти виборчих прав громадян. Фігурантами у цих кримінальних провадженнях визнано 81 громадянина. Найбільше фактів порушень виборчих прав було зафіксовано в Одеській, Волинській, Тернопільській та Чернігівській областях.

Згідно з даними аналізу, найбільше було зафіксовано злочинів, передбачених ч.1 статті 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) Кримінального кодексу. За цією статтею судами винесено 25 вироків стосовно 25 осіб.

Другим за чисельністю (20 вироків) є склад злочину, передбаченого ч.2 статті 158-1. За вчинення подібного злочину засуджено 23 особи. «Трійку» найчастіше вчинюваних кримінально-караних порушень замикає склад злочину, передбаченого статтею 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу. За цією статтею суди винесли 18 вироків, засуджено 23 особи.

Відтак з урахуванням тяжкості вчинених злочинів, пом’якшуючих обставин, статусу учасника виборів суди встановили різні міри покарання для кожного з фігурантів справ про порушення на виборах 2015 року.

Першим за частотою застосування до порушників стало покарання у вигляді як штрафу – до них було засуджено 38 осіб із 81-єї. Суми штрафів коливалися від 510 до 8,5 тисяч гривень – залежно від статусу порушника. Максимальний штраф сплатили двоє членів дільничної виборчої комісії у м. Біла Церква на Київщині за те, що видали виборчі бюлетені неналежним особам. 

Крім того, 27 громадян були засуджені до позбавлення волі строком на 5 років, 7 осіб – до 3 років позбавлення волі, ще 9 осіб – до покарання у вигляді обмеження волі на строк від 1 до 3 років. При цьому учасники наради зауважили, що всі громадяни, засуджені до позбавлення або обмеження волі за порушення виборчих прав, були звільнені від відбування покарання з іспитовим терміном.

Департамент комунікації

Національної поліції України