Портал в режимі тестування та наповнення
З початку року кіберполіцейські ініціювали п’ять міжнародних операцій з викриття хакерських угруповань – Олександр Гринчак
Опубліковано 12 жовтня 2021 року о 17:45

Про це начальник Департаменту кіберполіції повідомив сьогодні, 12 жовтня, під час робочої наради щодо результатів роботи підрозділів Нацполіції за 9 місяців поточного року. 


Під час підбиття підсумків Олександр Гринчак особливу увагу звернув на взаємодію кіберполіції з іноземними колегами-правоохоронцями. 

«Сьогодні кіберполіція не лише допомагає підрозділам кримінального блоку у розкритті та виявленні злочинів, вчинених з використанням інформаційних технологій та мережі Інтернет, підрозділ робить акцент на взаємодії з іноземними колегами, адже кіберзлочинність немає чітко окреслених кордонів. Результатами такої співпраці стало успішне проведення п’яти міжнародних поліцейських операцій з викриття хакерських угруповань. Наші закордонні колеги на високому рівні оцінили організацію та результати проведених операцій» - повідомив Олександр Гринчак.
 
Так, на початку року кіберполіція спільно з правоохоронними органами Німеччини, США, Великобританії та Нідерландів,  викрила  та заблокувала діяльність транснаціонального хакерського злочинного угруповання з розповсюдження найнебезпечнішого і найстійкішого вірусного програмного забезпечення –  «EMOTET». В результаті діяльності хакерів іноземні банки та фінустанови зазнали 2,5 мільярда доларів збитків.

Також цього року кіберполіція викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника “Clop” та нанесенні іноземним компаніям пів мільярда доларів збитків. Хакерське угруповання викрили в рамках міжнародної операції за сприяння та координації Інтерполу та спільно з працівниками правоохоронних органів США та Республіки Корея, співпраця з якими відбулася вперше.


За словами начальника Департаменту кіберполіції Олександра Гринчака, з початку цього року працівники кіберполіції ідентифікували понад 5 тисяч Інтернет-зловмисників. 

«Кіберполіція веде наступальну боротьбу, кількість злочинів, вчинених у віртуальному просторі, лише зростає. Правопорушники щоразу вдосконалюють свої схеми або ж вигадують нові. Тому ми ще й робимо акцент на превентивній роботі з населенням. Адже знання основних правил кібергігієни мінімізує ризики постраждати від злочинних дій хакерів чи інтернет-шахраїв», - підкреслив Олександр Гринчак. 

Також він повідомив, що упродовж 9-ти місяців поточного року працівники підрозділу надали кваліфіковану допомогу 48 тисячам громадян, які зверталися до кіберполіції.

Управління комунікації
Національної поліції України 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux