Слідчі розслідують понад 120 кримінальних проваджень, пов’язаних з виборчим процесом, – Максим Цуцкірідзе

Новини

У тринадцяти кримінальних провадженнях вже повідомлено про підозру 22 особам. Крім того, триває досудове розслідування у справі щодо фактів «пожертв» громадянами коштів до фонду одного з кандидатів у Президенти. Про це сьогодні, 11 березня, під час брифінгу повідомив  заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

За його словами, спочатку передвиборчої кампанії на території держави зареєстровано 2 786 заяв та повідомлень про правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. Відтак за результатами їх розгляду складено 518 адміністративних протоколів.

«Також слідчими Нацполіції розпочато 142 кримінальні провадження за фактами порушення у виборчій сфері. Найбільше кримінальних проваджень зареєстровано в місті Києві, зокрема - 28 кримінальних проваджень. У Черкаській області слідчими розпочато 15 кримінальних проваджень. Ще 13 кримінальних проваджень у Чернігівській та 11 – в Одеській областях», - зазначив Максим Цуцкірідзе.

Він додав, що 63 кримінальні провадження відкрито за порушення виборчих прав. Найбільше – 48 кримінальних проваджень – стосуються  підкупу виборців. Решта кримінальних проваджень пов’язані із загально-кримінальними правопорушеннями, які вчиненні під час виборчого процесу.

Зокрема – це  різного роду хуліганські дії, викрадення, пошкодження агітаційної продукції кандидатів. Крім того, два кримінальні провадження розпочаті поліцейськими за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів.

«На сьогодні у 13 кримінальних провадженнях повідомлено про підозру 22 особам. Не зважаючи на невеликий період часу, в Одеській, Житомирській та Харківській областях по одному кримінальному провадженню вже направлені  з обвинувальним актом до суду. Досудове розслідування триває в 121 кримінальному провадженні», –  підкреслив заступник керівника ГСУ.

Максим Цуцкірідзе повідомив про хід розслідування низки резонансних порушень, пов’язаних з виборчим процесом. Зокрема, розповів про схему перерахування коштів до фонду одного з кандидатів в Президенти шляхом «пожертв», а також продемонстрував відеоматеріали, зібрані за даним правопорушенням.

«Хочу відзначити роль журналістів та представників засобів масової інформації у виявленні порушень, пов’язаних з виборчим процесом. Зокрема, значна кількість кримінальних проваджень розпочаті саме за журналістськими розслідуваннями, постами в соцмережах і відповідними статтями у мас-медіа»,- сказав Максим Цуцкірідзе.

Нагадаємо, раніше Максим Цуцкірідзе повідомляв, що  У Нацполіції розробили алгоритм дій слідчих при виявленні порушень під час виборів. 

 

Департамент комунікації

Національної поліції України