Кожен третій злочин в Україні був розкрий дільничними офіцерами поліції – Олександр Фацевич

Новини

Дільничні відреагували на майже 1,9 млн. заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, таким чином розглянувши кожне четверте звернення. Крім того, дільничні офіцери припинили кожне п’яте правопорушення. Про це сьогодні, 31 січня, повідомив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич під час виїзної наради з підбиття  пiдсумкiв службової дiяльностi пiдроздiлiв блоку превентивної діяльності та патрульної полiцiї за 2018  рік на Прикарпатті.

За словами Олександра Фацевича, забезпечення та підтримка безпечного простору, а також попередження правопорушень були та залишаються пріоритетними завданнями поліції. Відтак упродовж минулого року підрозділи поліції превенції брали участь у загальнодержавних оперативно-профілактичних операціях під умовними назвами «Мігрант», «Зброя і вибухівка», «Мак», «Розшук», «Перевізник».

Зокрема, за участі співробітників блоку превенції було виявлено 5,5 тисяч нелегальних мігрантів,вилучено з незаконного обігу 26 тисяч одиниць вогнепальної, травматичної зброї, бойових припасів, а також понад 30 кг вибухових речовин. Крім того, задокументовано 590 фактів незаконних посівів нарковмісних рослин, з незаконного обігу вилучено 60 кг макової соломи та 70 кг марихуани, знешкоджено майже 150 тисяч кущів маку та конопель.

Олександр Фацевич зазначив, що служба дільничних офіцерів поліції є одним з основних підрозділів блоку превенції. Саме дільничні  працюють у тісному контакті з населенням, тож саме за результатами їхньої роботи люди складають своє враження про діяльність усієї поліції.

«Хочу зазначити, що саме дільничними розкрито кожен третій  злочин, розглянуто кожне четверте звернення та припинено кожне п’яте правопорушення. Також дільничні відреагували на майже 1,9 млн. заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», – наголосив заступник Голови Нацполіції.

Він додав, що дільничними офіцерами поліції безпосередньо розкрито більше 67 тисяч злочинів. Це становить понад 30 відсотків від загальної кількості злочинів, що розкриті органами Національної поліції. Також завдяки обізнаності на своїх дільницях поліцейські розшукали майже 2 тисячі осіб, які переховувалися від органів влади. Дільничними виявлено та припинено більше 600 тисяч адміністративних правопорушень.

Окрему увагу Олександр Фацевич приділив питанню запобігання та протидії домашньому насильству, оскільки в державі вже рік діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей закон значно розширив повноваження поліції у протидії домашньому насильству. Крім того, з 11 січня цього року домашнє насильство набуло статусу кримінального правопорушення, зокрема – це стаття  126-1 Кримінального кодексу України.

Відтак у рамках протидії домашньому насильству дільничними розглянуто більше 115 тисяч заяв, повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством. Поліцейські здійснювали превентивну роботу щодо 68 тисяч осіб, які вчинили домашнє насильство. У результаті було припинено майже 67 тисяч адміністративних правопорушень, пов’язаних з фактами домашнього насильства.

«В цьому році ми повністю змінюємо підходи реагування поліції на факти домашнього насильства. Планується запустити дієву роботу мобільних груп у кожному обласному центрі та містах Київ, Краматорськ, Слов’янськ, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Бердянськ, Біла Церква. Вони будуть підпорядковані головним управлінням Нацполіції в областях та управлінням патрульної поліції в областях. Ці групи будуть займатись реагуванням на факти домашнього насильства та здійснення превентивної роботи з кривдниками», – зауважив заступник Голови Національної поліції України.

Нагадаємо, у 2019 році в Україні запрацюють 45 мобільних груп поліції для реагування на домашнє насильство.

Департамент комунікації

Національної поліції України